از تلاطم خلیج فارس تا افزایش دما و خیزش گردوخاک

به گزارش مجله افتخار، هواشناسی استان بوشهر برای اوایل هفته آینده خلیج فارس را مواج پیش بینی نموده و از افزایش محسوس دما و خیزش گردوخاک خبر داده است.

از تلاطم خلیج فارس تا افزایش دما و خیزش گردوخاک

به گزارش از ، رئیس گروه پیش بینی و صدور هشدار اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: پس از آرامش جو و دریا در امروز و فردا، شنبه تا دوشنبه هفته آینده،خلیج فارس مواج خواهد شد.

زهرا راستگو اضافه کرد: شنبه و یکشنبه قسمت های شمالی و مرکزی خلیج فارس به ویژه سواحل شمالی و مرکزی استان از دیلم تا مُطاف بر اثر وزش باد بسیار شدید جنوبی با سرعت بیش از 70 کیلومتر در ساعت مواج می گردد و ارتفاع موج به بیش از 2/5 متر می رسد.

او اضافه کرد: دوشنبه نیز در سواحل جنوبی استان باد به نسبت شدید شمال غربی می وزد و ارتفاع موج تا حدود 1/5 متر خواهد رسید.

رئیس گروه پیش بینی و صدور هشدار اداره کل هواشناسی استان بوشهر تاکید نمود: از رفت و آمدهای دریایی به ویژه تردد شناور های کوچک، تفریحی و مسافری از شنبه تا دوشنبه خودداری گردد.

راستگو همچنین از خیزش گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و افزایش دما در این مدت اطلاع داد و بیان نمود: به سبب افزایش محسوس دما و افزایش مصرف آب و برق باید تدابیر لازم برای مصرف بهینه این حامل های انرژی اندیشیده گردد.

او گفت: وقوع رگبار پراکنده باران و رعد و برق هم در این مدت دور از انتظار نیست.

رئیس گروه پیش بینی و صدور هشدار اداره کل هواشناسی استان بوشهر، آسمان را امروز صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و افزایش دما پیش بینی کرد و گفت: فردا احتمال وقوع مه رقیق صبحگاهی در بعضی نقاط وجود دارد.

راستگو گفت: جهت وزش باد هم در این مدت متغیر با سرعت 8 تا 30 کیلومتر در ساعت، خواهد بود که بر روی سواحل و فراساحل شمال استان باد با جهت جنوب شرقی تا جنوب غربی و سرعت 10 تا 32 گاهی تا 38 کیلومتر در ساعت خواهد وزید.

او اضافه کرد: ارتفاع موج دریا نیز 30 تا 90 سانتیمتر و در فراساحل مناطق شمالی گاهی تا 120 سانتیمتر خواهد بود.

رئیس گروه پیش بینی و صدور هشدار اداره کل هواشناسی استان بوشهر بیان نمود: جم امروز با 15 درجه سانتیگراد کمترین دما را داشته و در شبانه روز گذشته برازجان و خورموج با 32 درجه سانتیگراد گرمترین شهر های استان بوده اند.

راستگو گفت فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت 02:57 دقیقه بامداد، مد اول ساعت 09:10، جزر دوم 16:08 و مد دوم دریا ساعت 21:51 خواهد بود.

ک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 948

به "از تلاطم خلیج فارس تا افزایش دما و خیزش گردوخاک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از تلاطم خلیج فارس تا افزایش دما و خیزش گردوخاک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید