اسنودن: سازمان ملل بازداشت آسانژ را نقض حقوق بشر دانسته بود

به گزارش مجله افتخار به نقل از راشاتودی، ادوارد اسنودن پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در واکنش به بازداشت جولیان آسانژ بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس گفت: سازمان ملل بازداشت آسانژ را خودسرانه و نقض حقوق بشر دانسته بود.

اسنودن: سازمان ملل بازداشت آسانژ را نقض حقوق بشر دانسته بود

پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در این باره ادامه داد: آنها پیشتر مکرراً بیانیه هایی را داده و خواهان آزادی عمل وی شده بودند.

این در حالی است که پلیس انگلیس ساعتی پیش اعلام نموده بود: جولیان آسانژ بازداشت شده است. وی پس از خروج از سفارت اکوادور در لندن، بازداشت شده است.

سایت افشاگر ویکی لیکس نیز در این خصوص نوشت: اکوادور به صورت غیرقانونی و بر خلاف قوانین بین المللی به لغو پناهندگی سیاسی وی مبادرت کرد و این امر باعث بازداشت وی شده است.

لازم به ذکر است، بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس دوشنبه 7 آبان سال 97 اعلام نموده بود: اکوادور به دنبال انتها دادن به پناهندگی سیاسی و تحویل من به آمریکا است. اکوادور می خواهد پناهندگی سیاسی من را لغو نموده و زمینه تحویل من به واشنگتن را فراهم سازد.

این در حالی است که بیش از 6 سال پس از پناهندگی جولیان آسانژ بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس و اقامت وی در ساختمان سفارت اکوادور در انگلیس، چندی پیش بعضی رسانه ها از احتمال استرداد وی به آمریکا یا انگلیس خبر داده بودند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 178

به "اسنودن: سازمان ملل بازداشت آسانژ را نقض حقوق بشر دانسته بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسنودن: سازمان ملل بازداشت آسانژ را نقض حقوق بشر دانسته بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید