ایران به نامه ما درباره تمدید توافق فنی پاسخ نداده است

به گزارش مجله افتخار، بغ گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز جمعه اظهار داشت پاسخی از تهران در خصوص تمدید توافق فنی میان این نهاد بین المللی با ایران دریافت نکرده است.

ایران به نامه ما درباره تمدید توافق فنی پاسخ نداده است

آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه ای امروز جمعه اعلام کرد: رافائل گروسی، مدیر کل آژانس روز 17 ژوئن نامه ای به مسئولان ایرانی در این خصوص نوشته اما ایران به این نامه پاسخ نداده و مشخص ننموده که آیا قصد حفظ کردن توافق فعلی را دارد یا خیر.

مدیر کل آژانس بین الملل انرژی اتمی هفته گذشته هم در مصاحبه ای با بلومبرگ گفته بود این نهاد بین المللی هنوز پیشنهادی از طرف ایران برای تمدید توافق فنی حاصل شده میان دو طرف دریافت ننموده است.

علاوه بر این، یک سخنگوی آژانس بین المللی انرژی اتمی گفته گروسی در نشست امروز شورای حکام اعضای این شورا را در جریان مسئله مربوط به توافق فنی با ایران قرار خواهد داد.

پیشتر رویترز به نقل از دیپلمات های آژانس اتمی گزارش داد چنانچه این توافق تمدید نشود، مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در وین برای احیای توافق هسته ای وارد بحران خواهد شد.

یک دیپلمات ارشد آژانس می گوید بدون توافق با ایران، آژانس اتمی هیچ نظارتی بر تولید سانتریفیوژ در ایران ندارد و نمی تواند بفهمد ایران از کجا اورانیوم غنی شده به دست آورده؛ اینکه خود غنی نموده یا از منبع خارجی دریافت نموده است.

رویترز همچنین به نقل از دیپلمات های غربی نوشت: از دست دادن تداوم آگاهی [بر برنامه هسته ای ایران] باعث یک بحران دیپلماتیک شده و مذاکرات برای احیای توافق هسته ای را به خطر می اندازد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1646

به "ایران به نامه ما درباره تمدید توافق فنی پاسخ نداده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران به نامه ما درباره تمدید توافق فنی پاسخ نداده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید