باد و باران در تهران ادامه دارد

به گزارش مجله افتخار، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به وزش باد شدید در تهران طی شنبه 31 فروردین گفت: با تداوم این شرایط تا صبح فردا طی بعضی ساعات افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها مشاهده می گردد.

باد و باران در تهران ادامه دارد

به گزارش ایسنا، حسین شهبازی با بیان این که پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی در صبحگاه امروز (31 فروردین) است، گفت: به تدریج در طی روز همراه با افزایش تردد خودروها طی بعضی ساعات شرایط برای تجمع آلاینده ها فراهم می گردد.

وی ادامه داد: هرچند این وضعیت جوی پابرجا نیست و با برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار در طول روز به تدریج بر سرعت وزش باد افزوده می گردد و برای بعضی ساعات وزش باد شدید به بزرگی بالاتر از 8 متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی - شمال غربی و بارش پراکنده باران انتظار می رود.

شهبازی با اشاره به این که به تدریج طی شبانگاه از میزان ناپایداری جوی کاسته می گردد، توضیح داد: با تداوم این شرایط تا صبح فردا (1 اردیبهشت) طی بعضی ساعات افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها مشاهده می گردد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ادامه داد: طی فردا با تغییر شرایط جوی در طول روز و وزش باد به بزرگی بالاتر از 5 متر بر ثانیه طی بعضی ساعات وضعیت کیفیت هوای پایتخت در شرایط بهتری قرار می گیرد همچنین تا روز آینده دمای هوا در پایتخت روند افزایشی دارد.

به گفته وی بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا ناپایداری ها جوی حاکم طی امروز (31 فروردین) سبب برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران می گردد و تنها وزش باد شدید طی بعضی ساعات افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد. از این رو انتظار می رود با وجود افزایش موقتی غلظت آلاینده ها طی بعضی ساعات فردا (1 اردیبهشت) وضعیت کیفیت هوای پایتخت همچنان در شرایط مساعد قرار داشته باشد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در سرانجام با بیان این که کیفیت هوای 24 ساعت گذشته پایتخت منتهی به 8 صبح امروز با شاخص میانگین 54 در شرایط سالم قرار داشت، توضیح داد: کیفیت هوای پایتخت هم اکنون با شاخص میانگین 72 در شرایط سالم واقع شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 184

به "باد و باران در تهران ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باد و باران در تهران ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید