برزیل: آمریکا برای مهار آتش سوزی در جنگل های آمازون یاری خاصی نمی کند

به گزارش مجله افتخار، وزیر دفاع برزیل گفت که با وجود وعده های ترامپ، آمریکا برای مهار آتش سوزی های گسترده در جنگل های آمازون کار خاصی انجام نمی دهد.

برزیل: آمریکا برای مهار آتش سوزی در جنگل های آمازون یاری خاصی نمی کند

به گزارش گروه بین الملل مجله افتخار، وزیر دفاع برزیل شنبه شب به وقت تهران گفت که با وجود پیشنهاد یاری از جانب دونالد ترامپ برای مهار آتش سوزی در جنگل های آمازون، آمریکا یاری خاصی در این زمینه ارائه نمی کند.

به نوشته خبرگزاری رویترز فرناندو آزوودو وزیر دفاع برزیل در نشست مطبوعاتی گفت: بعد از تماس تلفنی ترامپ با ژائیر بولسانارو رئیس جمهور برزیل و پیشنهاد یاری از جانب وی، ارتباط دیگری بین این دو کشور در زمینه آتش سوزی صورت نگرفته است.

بر اساس این گزارش، آتش سوزی اخیر در جنگل های آمازون به قدری وسیع است که در تصاویر ماهواره ای نیز قابل رویت است. بسیاری بر این باورند که این آتش سوزی های گسترده به صورت عمدی بوده و انگشت ظن به سوی کشاورزانی است که احتمالاً از این آتش سوزی منفعت کسب می نمایند و می توانند به زمین های بیشتری دست پیدا نمایند.

به دنبال وسعت این آتش سوزی، رئیس جمهور برزیل به نیروهای مسلح این کشور دستور داد برای یاری به مهار آتش در جنگل های آمازون وارد عمل شوند. ژائیر بولسانارو ضمن انتقاد از واکنش کشورهای دیگر تأکید کرد که آتش سوزی نمی تواند بعنوان بهانه ای برای تحریم یک کشور مورد استفاده قرار گیرد. (جزئیات بیشتر)

از ابتدای امسال میلادی، 72 هزار مورد آتش سوزی در برزیل اتفاق افتاده که 84 درصد بیشتر از زمان مشابه در سال 2018 است. بیش از نیمی از این آتش سوزی ها در جنگل های آمازون اتفاق افتاده اند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 352

به "برزیل: آمریکا برای مهار آتش سوزی در جنگل های آمازون یاری خاصی نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برزیل: آمریکا برای مهار آتش سوزی در جنگل های آمازون یاری خاصی نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید