ترامپ جانشین جان بولتون را منصوب کرد

به گزارش مجله افتخار، فارس نوشت: رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه نماینده ویژه خود در امور گروگان ها را به عنوان مشاور امنیت ملی جدید کاخ سفید منصوب کرد.

ترامپ جانشین جان بولتون را منصوب کرد

ترامپ در توئیتر نوشت: مفتخرم رابرت اوبرایان را که در حال حاضر در وزارت خارجه آمریکا نماینده ویژه ای بسیار پیروز در امور گروگان ها هست به عنوان مشاور امنیت ملی جدیدمان معرفی کنم. من مدت های مدید با رابرت کار کرده ام. او کارش را فوق العاده انجام خواهد داد.

اوبرایان در این سمت جانشین جان بولتون خواهد شد که سه شنبه هفته گذشته از این سمت اخراج شد. ترامپ در توئیتر گفت از بولتون خواسته استعفا کند.

ترامپ پیش از نیز در توئیترش نوشت: شب گذشته به جان بولتون اطلاع دادم که دیگر در کاخ سفید به خدمات او نیاز نیست. من و همین طور بعضی از افراد دیگر در دولت با بعضی از پیشنهادهای او به شدت مخالف بودیم، بنابراین از جان خواستم استعفایش را تقدیم کند که او صبح امروز این کار را کرد. از جان بابت خدماتش بسیار متشکرم. هفته آینده مشاور امنیت ملی جدیدی معرفی خواهم کرد.

جان بولتون لحظاتی بعد از این توئیت روایت جدیدی از این استعفا مطرح نمود. او در توئیترش نوشت: من دیشب پیشنهاد استعفا دادم و رئیس جمهور ترامپ گفت فردا درباره آن صحبت کنیم.

بعضی منابع خبری، احتمال دخیل بودن اختلافات او با ترامپ در خصوص مذاکرات طالبان را در این اخراج را محتمل تر دانسته اند.

رئیس جمهور آمریکا چند روز قبل تر از اخراج بولتون گفته بود از نظر او گفت وگوهای این کشور با طالبان به سرانجام رسیده و این مذاکرات مرده است. روزنامه واشنگتن پست نیز در این خصوص نوشت که اختلافات میان مسئولان آمریکایی موجب شکست گفت وگوها با طالبان شده است.

مشاور امنیت ملی آمریکا سمتی است که توسط رئیس جمهور منصوب می شود و نیاز به تأیید سنا ندارد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 28 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 379

به "ترامپ جانشین جان بولتون را منصوب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ جانشین جان بولتون را منصوب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید