خبرنگاران آتش نشانان عقاب زخمی را در کوه های کرمان نجات دادند

به گزارش مجله افتخار، کرمان - خبرنگاران - سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان از زنده گیری یک بهله عقاب زخمی در کوه های صاحب الزمان کرمان توسط آتش نشانان اطلاع داد.

خبرنگاران آتش نشانان عقاب زخمی را در کوه های کرمان نجات دادند

به گزارش روز یکشنبه خبرنگاران، محمدرسول جهانشاهی افزود: آتش نشانان طی تماس تلفنی از سوی شهروندان با ستاد مرکز فرماندهی عملیات(125) این سازمان از حضور یک بهله عقاب سرگردان در شهر کرمان باخبر شدند لذا بلافاصله تیم تخصصی امداد و نجات از نزدیکترین ایستگاه به محل اعزام شد.

وی با بیان اینکه آتش نشانان وقتی به محل حادثه رسیدند با یک بعله عقاب زخمی که به علت حضور شهروندان وحشت زده شده بود روبه رو شدند گفت: این عقاب از پشت بام منزل مسکونی در خیابان شهید مغفوری کرمان به سمت کوه های مسجد صاحب الزمان (عج) به پرواز در آمد.

مدیر ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان بیان داشت: آتش نشانان ایستگاه شماره 9 که متوجه زخمی شدن این عقاب شده بودند با در نظر دریافت راستا حرکت آن، پس از جست و جو های فراوان عقاب زخمی را که به دره ای در کوه های مسجد صاحب الزمان (عج) سقوط نموده بود و توان پرواز نداشت را یافتند و پس از زنده گیری آن را به عوامل اداره محیط زیست این استان تحویل دادند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: این عقاب پس از بهبود جراحات وارده که از ناحیه بال به زیستگاه طبیعی خود بازمی شود.

وی افزود : سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی در زمینه زنده گیری حیوانات موزی و وحشی به شهروندان خدمات می دهد و در این زمینه می توان به زنده گیری یک هزار و 382 مورد حیوانات وحشی و آزار دهنده از ابتدای امسال تا به امروز اشاره نمود.

جهانشاهی از شهروندان خواست در صورت مواجهه شدن با حیوانات و پرندگان خطرناک با حفظ خونسردی و احتیاط کامل به سرعت با شماره 125سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تماس حاصل نمایند و از هر اقدامی تا رسیدن پرسنل این سازمان به محل پرهیز نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 798

به "خبرنگاران آتش نشانان عقاب زخمی را در کوه های کرمان نجات دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آتش نشانان عقاب زخمی را در کوه های کرمان نجات دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید