خبرنگاران افزایش 50 درصدی موارد بستری بیماری کرونا در خوزستان

به گزارش مجله افتخار، اهواز - خبرنگاران - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: موارد بستری بر اثر ویروس کرونا در خوزستان در مدت یک هفته گذشته 50 درصد افزایش یافته است.

خبرنگاران افزایش 50 درصدی موارد بستری بیماری کرونا در خوزستان

به گزارش مجله افتخار دکتر فرهاد ابول نژادیان شامگاه شنبه در گفت و گوی زنده تلویزیونی سیمای خوزستان گفت: آمار آخرین بیماران بستری 321 نفر است در حالی که تا قبل از 23 فروردین ماه فاصله گذاری ها برقرار بود آمار بستری در محدوده 160 تا 180 بود که به علت رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی رخ داده است.

وی با اشاره به اینکه دیروز شنبه رکورد بیشترین تعداد بیماران مثبت در خوزستان گزارش شد اضافه کرد: برای بیمار یابی روز به روز تعداد نمونه گیری ها در مراکز جامع سلامت افزایش یافته تا میزان مرگ و میر را کاهش دهیم.

احتمال تشدید محدودیت های اجتماعی

ابول نژادیان در خصوص کنترل اپیدمی هایی مانند ویروس کرونا با بیان اینکه اعمال محدودیت های اجتماعی و فاصله گذاری از اختیار مدیران ارشد است گفت: با توجه به افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا ممکن است به حالت قرنطینه اولیه برگردیم چون آمار در خوزستان در حال افزایش است.

تکمیل ظرفیت بیمارستان رازی اهواز

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان نمود: تصمیم گیری در خصوص اختصاص بیمارستان های دیگر به بیماران کرونایی در حال انجام است چون بیمارستان رازی اهواز برای پذیرش بیمار جدید ظرفیت ندارد.

وی گفت: مردم اگر می خواهند عزیزی را از دست ندهند و یا در مرگ عزیزی دیگر نقش نداشته باشند فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند، ماسک بزنند، در موارد غیر ضروری از منزل خارج نشوند.

پویش مردمی شکل گیرد

ابول نژادیان توضیح داد: بسکمک از مشاغل از جمله فلافل فروشی ها، رستوران و باشگاههای ورزشی اجازه فعالیت ندارند اما غیر قانونی کار می کنند و ما نیز به تعداد زیاد مامور در اختیار نداریم که بر این مشاغل نظارت کنند پس مردم باید به کمک ما بیایند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اضافه کرد: در این راستا باید پویش مردمی شکل بگیرد و مردم به مغازه هایی مراجعه کنند که به سامانه salamat.gov.ir پیوند شده و پروتکل ها را رعایت می کنند.

وی گفت: اگر این یک مطالبه مردمی شد ما پیروز می شویم ولی بدون همراهی مردم روزهای سخت تری را برای بیمارستان ها و پرسنل پیش رو خواهیم داشت.

ابول نژادیان تاکید کرد: اگر تست کرونای یک فرد در محل کار مثبت شد از افراد در تماس نزدیک با وی در یک اتاق حتما باید تست گرفته شود و تا زمان پاسخ دهی قرنطینه شوند همچنین در هواپیما توصیه این است که همه افراد ماسک داشته باشند و پذیرایی حین پرواز حذف شود.

ویروس کرونا نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تا به امروز به بیش از 200 کشور سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشته تا شرایط فوق العاده اعلام کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 936

به "خبرنگاران افزایش 50 درصدی موارد بستری بیماری کرونا در خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افزایش 50 درصدی موارد بستری بیماری کرونا در خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید