خبرنگاران تسهیلات تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تا خاتمه اردیبهشت ماه تمدید شد

به گزارش مجله افتخار، یاسوج- خبرنگاران- مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تمامی تسهیلات بیمه ای و درمانی این سازمان به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامت مخاطبان و کارکنان آن، تا انتها اردیبهشت امسال تمدید شده است.

خبرنگاران تسهیلات تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تا خاتمه اردیبهشت ماه تمدید شد

عباس نورمحمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: دفترچه های درمانی تمامی بیمه شدگان تا پایان اردیبهشت 99 دارای اعتبار خواهند بود و نیازی به مراجعه حضوری بیمه شدگان به شعب و کارگزاری ها برای تمدید دفترچه های درمانی نیست.

وی اضافه کرد: مهلت پرداخت حق بیمه بیمه شدگان اختکمک، توافقی، رانندگان درون شهری و برون شهری و کارگران ساختمانی نیز افزایش یافته است و به منظور جلوگیری از لغو قراردادها و تداوم بیمه پردازی این قبیل بیمه شدگان تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری برای پرداخت حق بیمه مهلت خواهند داشت.

مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد شرح داد: برای تمامی بیمه شدگان به ویژه بیماران مبتلا به کرونا و همچنین مرخصی زایمان امکان پرداخت علی الحساب غرامت دستمزد براساس گواهی پزشک معالج فراهم شده است.

نورمحمدی تاکید کرد: این خدمات بدون نیاز به انجام تشریفات مقرر و مراجعه حضوری به شعب انجام می شود.

مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: ثبت درخواست خدمات و تعهدات کوتاه مدت (غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری، پروتز و اروتز، کمک هزینه ازدواج و دیگر موارد) نیز بدون مراجعه حضوری و از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی https://eservices.tamin.ir قابل انجام است.

وی تاکید کرد: بر این اساس برای ثبت درخواست بازنشستگی نیازی به مراجعه حضوری به شعب تأمین اجتماعی نیست و تاریخ ترک کار مندرج در لیست پرداخت حق بیمه به عنوان تاریخ درخواست بازنشستگی محسوب می شود.

نورمحمدی اعلام نمود: همچنین انجام استعلام درخصوص تمدید یا صدور کارت هوشمند رانندگان به حالت تعلیق درآمده و تداوم بیمه پردازی آنان تا پایان اردیبهشت 1399 قابل انجام است.

مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: امکان بیمه پردازی آن دسته از کارگران ساختمانی که کارت مهارت فنی آنان منقضی شده است تا پایان اردیبهشت سال جاری قابل انجام است.

نورمحمدی با اشاره به برگزاری جلسلت کمیسیون های پزشکی، اضافه کرد: جلسات کمیسیون های پزشکی موضوع ماده 91 و شوراهای پزشکی نیز تا پایان اردیبهشت سال جاری برگزار نخواهند شد.

وی گفت: انجام تمامی بازرسی های مرتبط با امور بیمه شدگان خاص اعم از بیمه بیکاری، احراز اشتغال قالیبافان، کارگران ساختمانی و دیگر موارد تا پایان اردیبهشت 99 موضوعیت انجام نخواهد شد.

افزون بر 320 هزار نفر در کهگیلویه و بویراحمد به صورت اصلی یا تبعی زیر پوشش تأمین اجتماعی بوده و از خدمات و حمایت های آن برخوردارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 960

به "خبرنگاران تسهیلات تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تا خاتمه اردیبهشت ماه تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تسهیلات تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تا خاتمه اردیبهشت ماه تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید