دانشمندان راز احساس درد در بدن را کشف کردند

به گزارش مجله افتخار، محققان سوئدی سلول هایی را کشف کرده اند که دور سلول های عصبی وجود دارند و احساس درد را به لایه خارجی پوست بدن انسان منتقل می کنند.

دانشمندان راز احساس درد در بدن را کشف کردند

به گزارش مهر به نقل از گاردین، دانشمندان بخش جدیدی از بدن انسان را کشف کرده اند که در احساس درد دخالت دارد. آنها امیدوارند با کمک این کشف جدید بتوانند داروهای مسکن جدیدتری بسازند.

به گفته محققان سلول های مخصوصی که دور سلول های عصبی احساس درد وجود دارند تا بخش بیرونی پوست انسان کشیده می شوند و به حس درد در بدن منجر می شوند.

این کشف نشان دهنده وجود عضو جدیدی در ورای احساس درد است. پروفسور پاتریک ارنفورس یکی از مولفان ارشد این پژوهش در انستیتو کارولینسکا سوئد می گوید:اکنون سوال اصلی اینجا است که آیا این سلول ها به طور واقعی دلیل نوع خاصی از اختلالات مربوط به دردهای مزمن هستند یا خیر.

محققان در این پژوهش که در ژورنال ساینس منتشر شده، توضیح داده اند ماهیت سلول های پوست را بررسی کرده اند. این سلول ها تاکنون مورد بررسی قرار نگرفته بودند. آنها نوعی از سلول های Schwann هستند که سلول های عصبی را در بر می گیرند و به ادامه حیات آنها کمک می کنند.

تحقیقات نشان داد سلول های مذکور شکلی شبیه اختاپوس دارند. دانشمندان پس از بررسی بافت ها، مجموعه ای از سلول ها را کشف کردند که زیر لایه خارجی پوست قرار دارند. اما این سلول های امتداد یافته و انتهای سلول های عصبی احساس درد را در بر می گیرند. به این ترتیب حس درد به لایه خارجی پوست منتقل می شود.

دانشمندان از این کشف بسیار متعجب هستند زیرا تا مدتها تصور می شد بخش انتهایی سلول های عصبی در پوست هیچ پوششی ندارد. مهمترین کشف این گروه از محققان آن بود که سلول های Schwann می توانند درد را حس کنند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 شهریور 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 266

به "دانشمندان راز احساس درد در بدن را کشف کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشمندان راز احساس درد در بدن را کشف کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید