شرایط کفالت پدر و مادر در تامین اجتماعی

به گزارش مجله افتخار، قائم مقام سازمان تامین اجتماعی شرایط تحت کفالت قرار دریافت والدین یک بیمه شده را تشریح کرد.

شرایط کفالت پدر و مادر در تامین اجتماعی

به گزارش ، محمدحسن زدا در صفحه اینستاگرامی خود؛ مطالبی ویدئویی تحت عنوان دانستنی های تامین اجتماعی منتشر و به مرور بعضی قوانین تامین اجتماعی می پردازد.

وی درباره شرایط تحت تکفل قرار دادن پدر و مادر ها اظهار کرد: اگر بخواهیم پدر و مادر خود را بیمه کنیم ضروری است بدانیم که سن پدر باید بالای 60 و سن مادر بالای 55 سال باشد.

وی اضافه نمود: شرط دیگر این است که پدر و مادر نباید هیچ منبع اقتصادی و درآمدی داشته باشند و واقعا تحت کفالت فرزندشان باشند. پس از مراجعه به شعبه، آنالیز مقدماتی انجام می گردد و اگر فرد دارای شرایط گفته شده باشند افتخار خدمت گذاری به والدین این بیمه شده نصیب سازمان می گردد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مستمری به والدین تحت تکفل بیمه شده اصلی تعلق می گیرد یا خیر نیز گفت: پاسخ این است که اگر پدر و مادر در زمان حیات بیمه شده اصلی تحت کفالت قرار بگیرند، در صورت فوت بیمه شده بیمه اصلی، حقوق مستمری به آن ها تعلق می گیرد.

قائم مقام سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: در واقع همه افرادی که به هرطریقی در زمان حیات تحت کفالت بیمه شده اصلی باشند از جمله همسر، فرزند و پدر و مادر، حقوق مستمری بینشان تقسیم خواهد شد.

منبع:ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 313

به "شرایط کفالت پدر و مادر در تامین اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط کفالت پدر و مادر در تامین اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید