غیبت گسترده در مجلس افغانستان؛ در 6 ماه اخیر تنها یک بار حدنصاب تکمیل بود

به گزارش مجله افتخار، مجلس افغانستان که بارها در اوج ناامنی ها و بحران های امنیتی به دلیل غیبت مکرر شمار زیادی از نمایندگانش با چالش عدم صلاحیت برای تصمیم گیری روبرو شده در شش ماه گذشته نیز فقط یک بار به حدنصاب رسیده است.

غیبت گسترده در مجلس افغانستان؛ در 6 ماه اخیر تنها یک بار حدنصاب تکمیل بود

به گزارش دفتر منطقه ای مجله افتخار، یکی از نمایندگان مجلس افغانستان در نشست عمومی این مجلس اعضای هیئت اداری مجلس را به دلیل بی تفاوت بودن نسبت به غیبت گسترده اعضای مجلس مورد انتقاد قرار داد.

رمضان بشردوست توضیح داد که در 6 ماه گذشته مجلس افغانستان تنها یک بار به حدنصاب رسیده است و در دفاتر اعضای هیئت اداری نیز همه روزه بسته بوده و این افراد براساس وظیفه خود با نمایندگان غایب برخورد نمی نمایند.

نماینده مردم کابل گفت: وقتی برای دریافت امضای اعضای هیئت اداری مراجعه می کنیم در دفاتر آنها بسته است و اسناد روزها و ماه ها امضا نمی گردد؛ اگر اعضای هیئت اداری در دفاترشان حضور پیدا نمی نمایند بهتر است به رؤسای دفاتر خود صلاحیت امضا دهند تا کسی سرگردان نگردد.

مورد خطاب قرار دریافت احمدشاه رمضان معاون دوم مجلس در اظهارات بشردوست توهین این عضو هیئت اداری مجلس نسبت به وی را در پی داشت و پس از آن نیز واکنش نمایندگان به استفاده از الفاظ توهین آمیز برای دقایقی سبب اختلال در نشست مجلس شد.

به گزارش جمهور، نشست روز گذشته مجلس افغانستان به دلیل نرسیدن به حدنصاب صلاحیت تصمیم گیری را نداشت و نمایندگان حاضر نیز به دلیل نبود دستور کار، درباره شرایط امنیتی افغانستان گفت وگو کردند.

امیرخان یار معاون اول مجلس در این باره گفت که علاوه بر هیئت اداری، نمایندگان مجلس نیز در بی برنامه مجلس مقصر هستند زیرا در نشست های عمومی و کمیسیون ها حاضر نمی شوند.

وی اضافه کرد که دستور کار مجلس به وسیله کمیسیون ها پیشنهاد می گردد اما کمیسیون ها به دلیل عدم تکمیل حدنصاب تاکنون نتوانسته اند دستور کاری را به مجلس پیشنهاد نمایند.

پیش از این نیز چندین توافقنامه همکاری بین المللی افغانستان ازبه دلیل غیبت مکرر نمایندگان مجلس با چالش روبرو شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 390

به "غیبت گسترده در مجلس افغانستان؛ در 6 ماه اخیر تنها یک بار حدنصاب تکمیل بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غیبت گسترده در مجلس افغانستان؛ در 6 ماه اخیر تنها یک بار حدنصاب تکمیل بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید