مانور ارتش کره جنوبی در جزایر مورد مناقشه با ژاپن

به گزارش مجله افتخار، ارتش کره جنوبی در بحبوحه تنش ها با ژاپن اقدام به برگزاری مانور در جزایر مورد مناقشه با این کشور کرده است.

مانور ارتش کره جنوبی در جزایر مورد مناقشه با ژاپن

به گزارش گروه بین الملل مجله افتخار به نقل از یونهاپ، نیروهای مسلح کره جنوبی امروز یکشنبه مانوری را در شرق این کشور برای آنچه دفاع از جزایر دوکدو خوانده شده، آغاز کرده اند. این مانور در واقع نمایش قدرت کره مقابل ادعای ژاپن مبنی بر حاکمیت بر این جزایر در دریای شرقی است.

نیروی دریایی کره جنوبی گفت در این مانور دو روزه نیروهای هوایی، زمینی و دریایی مشارکت می کنند.

به نوشته رسانه کره ای این مانورها دو بار در سال در ماه های ژوئن و دسامبر برای دفع مداخلات خارجی احتمالی علیه جزایر دوکدو و آبهای اطراف آن برگزار می شود.

ژاپن این جزایر را به نام تاکه شیما می خواند.

امسال به دلیل تنش تجاری کره جنوبی و ژاپن این مانور انجام نشده بود. ژاپن ادعای مالکیت جزایر فوق را دارد و به برگزاری مانور در آن اعتراض کرده است.

یک مقام نیروی دریایی کره جنوبی در همین باره گفت: با توجه به وسعت و اهمیت مانور، ارتش نام آن را مانور دفاعی قلمرو دریای شرقی گذاشته تا بر عزم خود برای دفاع از قلمروی کره جنوبی در دریای شرقی از جمله دوکدو تاکید کند.

در ادامه تنش های توکیو-سئول، کره جنوبی روز جمعه رسما به ژاپن اطلاع داد تصمیم گرفته از توافق اشتراک گذاری اطلاعات نظامی با توکیو خارج شود.

روابط دو متحد آمریکا در شرق آسیا پیش از خروج کره جنوبی از توافق امنیت عمومی اطلاعات نظامی که با هدف به اشتراک گذاری اطلاعات نظامی مربوط به شبه جزیره کره منعقد شد، به سردی گراییده بود.

مناقشه بر سر ماجرای سوء استفاده از کارگران اجباری کره ای در زمان استعمار ژاپن اخیرا به حوزه تجارت دو کشور نیز کشیده شده است. ژاپن محدودیت هایی را برای صادرات مواد نیمه رسانه به کره جنوبی اعمال کرد و این کشور را از فهرست کشورهای طرف قرار داد خود در این زمینه خارج کرد.

بر اساس مفاد توافق اشتراک اطلاعاتی که دیروز شنبه قرار بود به طور اتوماتیک تمدید شود دو کشور اطلاعات مربوط به تهدید ناشی از برنامه موشکی و هسته ای کره شمالی را به اشتراک می گذاشتند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 شهریور 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 283

به "مانور ارتش کره جنوبی در جزایر مورد مناقشه با ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مانور ارتش کره جنوبی در جزایر مورد مناقشه با ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید