هشدار سازمان جهانی بهداشت نسبت به خطر شیوع سرخک به خاطر کرونا

به گزارش مجله افتخار، آژانس های بهداشتی سازمان ملل متحد هشدار دادند که بیش از 117 میلیون کودک ممکن است به دلیل فاصله گذاری اجتماعی اجباری و همچنین فشار زیاد به کارکنان سلامت به دلیل شیوع کروناویروس از واکسیناسیون در برابر سرخک جا بمانند.

هشدار سازمان جهانی بهداشت نسبت به خطر شیوع سرخک به خاطر کرونا

به گزارش خبرنگاران، کمپین ایمنی سازی سرخک که تحت حمایت سازمان دنیای بهداشت، یونیسف و چند آژانس دیگر است، در 24 کشور در حال حاضر به تأخیر افتاده است و در کشورهای دیگری نیز به تعویق خواهد افتاد که به طور بالقوه بچه ها را در 37 کشور در معرض خطر قرار می دهد.

این آژانس ها از رهبران کشورهای مختلف خواسته اند که با توجه به شیوع کروناویروس و انتخاب دشواری که برای واکسیناسیون ایجاد شده، کوشش نمایند تا در زمینه ردیابی بچه ها واکسینه نشده، آسیب پذیرترین جمعیت را در اسرع وقت شناسایی و واکسن سرخک را برایشان فراهم نمایند.

متخصصان اعلام نموده اند که با وجود احتیاج به کادر درمانی و کارکنان سلامت برای مقابله با شیوع کروناویروس، ارائه کلیه خدمات ایمن سازی دیگر نیز از جمله واکسن سرخک برای نجات جان افراد لازم است.

در حالی که توجه همه به شیوع کروناویروس در دنیا جلب شده، متخصصان هشدار داده اند که در سایه آن افزایش شیوع سرخک یکی دیگر از تهدیدهای مهم بهداشت دنیای است.

بنا بر گزارش رویترز، سازمان دنیای بهداشت (WHO) در ماه دسامبر بیان کرد که سرخک در سال 2018 میلادی نزدیک به 10 میلیون نفر را مبتلا نموده و جان 140 هزار نفر را که بیشترشان کودک بوده اند، گرفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 913

به "هشدار سازمان جهانی بهداشت نسبت به خطر شیوع سرخک به خاطر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سازمان جهانی بهداشت نسبت به خطر شیوع سرخک به خاطر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید