چین نسل جدید ماهواره های ردیابی و رله داده ها را به فضا می فرستد

به گزارش مجله افتخار، یک موشک لانگ مارچ 3B چینی یک ماهواره ردیابی و رله داده های نسل جدید را روز یکشنبه 21 آوریل (اول اردیبهشت) به مدار زمین فرستاد.

چین نسل جدید ماهواره های ردیابی و رله داده ها را به فضا می فرستد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

موشک لانگ مارچ 3B که چهار بوستر دارد، در ساعت 15:51 به وقت گرینیچ (11:51 به وفت پکن) روز یکشنبه از پایگاه فضایی شی چانگ به فضا پرتاب شد.این موشک 55 متری از محل پرتابش که با کوه های ایالت سی چوان در شمال غرب چین احاطه می گردد، به سمت شرق متوجه شد و در طول دو ساعت و نیم پس از آن چهار بوستر با سوخت هیدرازین و مرحله اول (بخش هسته ای) آن به زمین بازگشت.

سپس مرحله دوم موشک روشن شد و به دنبال آن موتور مرحله سوم موشک که سوخت آن هیدورژن مایع و اکسیژن مایع است، به راه افتاد تا نسل جدید ماهواره ردیابی و رله داده های تیان لیان را در مدار قرار دهد.

این ماهواره نخستین عضو خانواده جدیدی از ماهواره های ارتباطی بزرگترین و توانمندتر برای ارتباط دادن کنترل کننده های زمینی با سرنشینان سفینه های فضایی شنژو و ایستگاه فضایی است که چینی ها قرار است در آینده در مدار زمین قرار دهند.

چین در طول سال های 2008 تا 2016 چهار ماهواره تیان لیان نسل اول را به فضا فرستاد و این ماهواره را در اطراف کره زمین در یک مدار زمین هم گرد در فاصله تقریبا 36000 کیلومتری بالای استوا قرار داد. این ماهواره ها که را با سرعت مشابه با چرخش زمین به دور خود به دور زمین می چرخند و در نتیجه در یک مکان ثابت بالای آن قرار می گیرند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 536

به "چین نسل جدید ماهواره های ردیابی و رله داده ها را به فضا می فرستد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین نسل جدید ماهواره های ردیابی و رله داده ها را به فضا می فرستد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید