صدور کارت هوشمند ملی همه متقاضیان تا 6 ماه دیگر

به گزارش مجله افتخار، سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: بر اساس قول و وعده چاپخانه دولتی قرار است تا سرانجام سال برای 8 تا 9 میلیون نفر از متقاضیانی که هنوز پیروز به دریافت کارت هوشمند ملی نشده اند، کارت جدید صادر شود.

صدور کارت هوشمند ملی همه متقاضیان تا 6 ماه دیگر

به گزارش فارس، سیف اله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با اعلام این خبر گفت: تا این لحظه برای اتمام اعتبار کارت های ملی قدیمی سه دوره تمدید داشته ایم بنابراین ما نمی خواستیم به سرعت کارت های ملی قدیمی باطل شوند و مردم دچار مشکل و نگرانی هایی شوند.

وی ادامه داد: در حال حاضر 52 میلیون نفر تکمیل ثبت نام برای دریافت کارت هوشمند ملی کرده اند و پیش بینی می شود بین 6 تا 8 میلیون هنوز باقی مانده باشد.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با تاکید بر اینکه باید جمعیت 8 میلیونی باقی مانده را به سرعت پوشش دهیم، گفت: طبق زمان بندی تعیین شده و ورود دولت به حوزه الکترونیکی شدن، باید کارت شناسایی ملی نیز دارای تراشه و اثر انگشت شده و الکترونیک شود و این درخواست دولت بوده است که سریعا کارت ها هوشمند شوند.

ابوترابی گفت: در حال حاضر بر اساس قول و وعده چاپخانه دولتی قرار است تا انتها سال برای 8 تا 9 میلیون نفر کارت هوشمند جدید صادر شود.

وی شرح داد: ما متولی صدور کارت ملی هوشمند هستیم اما متولی تامین بدنه کارت نیستیم و این بر اساس بند د ماده 46 قانون اساسی وظایف تعیین شده است و قصوری از سوی ما انجام نشده است.

ابوترابی گفت: توانایی این را داریم که برای تمام جمعیت باقی مانده کارت هوشمند ملی صادر کنیم و تکمیل ثبت نام انجام دهیم.

وی تاکید کرد: در حال حاضر هر روز کارت هوشمند ملی صادر می شود، مسئله ای از بابت تولید نداریم و هر چه چاپخانه دولتی به ما تحویل دهد آن را صادر می کنیم؛ بنابراین صدور کارت ها ادامه دارد و مردم نگران نباشند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور افزود: اگر چاپخانه بدنه کارت را به ما بدهد، می توانیم تا 6 ماه آینده برای تمام جمعیت باقی مانده کارت هوشمند صادر کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 252

به "صدور کارت هوشمند ملی همه متقاضیان تا 6 ماه دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور کارت هوشمند ملی همه متقاضیان تا 6 ماه دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید