علم و تکنولوژی

2020 منتظر چه بازی هایی باشیم؟

سال 2020 قرار است میزبان کنسول های نسل بعد و آغازی برای نسل نهم بازی های ویدیویی باشد. با این حال، کنسول های نسل بعد و توانایی آن ها، موضوع جذاب سال آینده نیستند. بازی هایی که برای عرضه در سال 2020 برنامه ریزی شده اند، آن قدر بزرگ و شگفت انگیز هستند که به طور...

5 اسفند 1398

گلکسی بادز پلاس آماده ورود به بازار شد

شرکت سامسونگ از مدت ها پیش روی فراوری و ورود گلکسی باذز پلاس به بازار کار نموده بود و اکنون خبر رسیده که به زودی نسخه های این ایربادز وارد بازار می گردد.

2 اسفند 1398

پیشنهادی برای بهبود کارآمدی و توانمندی کتابخانه های ایران

خبرنگاران/یزد نویسنده، پژوهشگر، ادیب و کتابدار برجسته یزدی راه اندازی مراکز جامع اطّلاع رسانی کتابخانه ها را یکی از اقدامات پیشنهادی برای بهبود کارآمدی کتابخانه های کشور خواند و ضرورت، ساختار و امکانات چنین مراکزی را تشریح کرد.

25 بهمن 1398

طراحی تاکسی هوایی برای رفت و آمد در کره ماه

در شرایطی که برنامه ریزی برای اقامت طولانی مدت در کره ماه در جریان است، بعضی شرکت های فناوری دست به طراحی تاکسی های هوایی برای رفت و آمد در قمر زمین زده اند.

21 بهمن 1398

چهره ها در شبکه های اجتماعی؛ بازگشت به کودکی!

خبرنگاران: در روزگاری که جامعه مجازی و شبکه های اجتماعی یکی از ارکان اصلی ارتباط افراد با یکدیگر شده است، ستارگان و چهره ها نیز این صفحات را برای ارتباط بهتر با مردم انتخاب کرده اند و با داشتن صفحه در شبکه های اجتماعی قصد در ارتباط مستمر و دو طرفه با مردم...

19 بهمن 1398

دانشگاه امیرکبیر برای رسیدن به دانشگاه های نسل سوم 3 برنامه اصلی دارد

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این دانشگاه برای حرکت به سمت دانشگاه های نسل سوم، شاخص افزایش قراردادهای صنعتی، توسعه نوآوری و مهارت افزایی را جز برنامه های اصلی خود قرار داده است.

18 بهمن 1398

فراوری پاوربانک بی سیم ده هزار میلی آمپری به قیمت50 دلار

یک شرکت تجاری از فراوری پاوربانک جدیدی با ظرفیت شارژ ده هزار میلی آمپر اطلاع داد که تنها 50 دلار قیمت دارد.

13 بهمن 1398

پیشرفت ماهواره سنجشی پارس 1 رضایت بخش است

به گزارش خبرنگاران به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، مرتضی براری، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فضایی ایران با حضور در پژوهشگاه فضایی ایران در جریان آخرین شرایط پروژه ماهواره سنجشی پارس1 قرار گرفت.

11 بهمن 1398

انتشار گنجینه چینی ها از تصاویر جدید ماه

چین گنجینه ای از تصاویر جدید نیمه دور ماه را منتشر می نماید.

10 بهمن 1398

غبارآلودی میان آنچه باید باشد و نیست، گزارش خبرنگاران به مناسبت هفته ای که پژوهش نام دارد

پژوهش سال هاست به عنوان یکی از ارکان اصلی توسعه علم معرفی می گردد و هر ساله پژوهشگران زیادی برای حل مسائل کشور در عرصه های مختلف و همچنین توسعه علوم، بودجه دریافت می نمایند. هر سال از هزاران انتها نامه و رساله در مقاطع ارشد و دکتری دفاع می گردد و استادان...

9 بهمن 1398

اختتامیه نخستین کمپ کارآفرینی ایلام برگزار می گردد

خبرنگاران/ایلام مسئول کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی نخستین کمپ کارآفرینی دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان ایلام، از برگزاری مراسم اختتامیه این رویداد در روز دوشنبه 27 آبان اطلاع داد.

14 دی 1398

سکوت بازیکنان در روز ممانعت از فیلمبرداری طرفداران

به گزارش خبرنگاران، تیم فوتبال پرسپولیس ساعت 11:15 امروز تمرین آماده سازی خود را در مجموعه ورزشی شهید کاظمی در غیاب 7 ملی پوش خود برگزار کرد.

13 دی 1398

پل نوآوری دیجی کالا نکست؛ پل ارتباطی بین صنعت و دانشگاه

پل نوآوری دیجی کالا نکست، با هدف حمایت از پژوهش های دانشگاهیان، تشریح موضوعات پروژه ها، پنل گفت وگو دو طرفه بین مدیران، اساتید و دانشجویان به منظور برطرف چالش های صنعت در زمان حال و آینده است.

9 دی 1398

سفر مدیران 10 بانک ایتالیایی به ایران برای توسعه همکاری

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حضور مدیرا ن ارشد و میانی حدود 10 بانک ایتالیا همراه با شرکت بیمه ساچه نشانگر اصرار بر تداوم همکاری است و بانکهای ما هم آماده همکاری هستند چرا که بدون حضور بانک ها توسعه تجارت پایدار نیست.

3 دی 1398

موانا بار دیگر صدرنشین شد

فیلم انیمیشن موانا بار دیگر بر صدر جدول فروش فیلم ها در ایالات متحده و کانادا تکیه زد.

30 آذر 1398

مشهورترین وب سایت استخدام کارشناس سایبری جهان تعطیل شد ، مظنونان در کشورهای مختلف دستگیر شدند

سازمان پلیس اتحادیه اروپا(یوروپل) بزرگترین وب سایت برای استخدام کارشناسان سایبری را تعطیل می کند.

26 آذر 1398

دانشگاه علوم بهزیستی صاحب مدیر آموزشی مراکز درمانی سرپایی می گردد

معاون آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: به زودی در ساختار معاونت آموزشی دانشگاه، صندلی مدیر آموزشی مراکز درمانی سرپایی تعریف می گردد.

25 آذر 1398

صعود دانشگاه تهران به جمع 400 دانشگاه برتر دنیا

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دکتر محمدجواد دهقانی سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: رتبه بندی وبومتریکس دانشگاه های جهان منتشر شد.

21 آذر 1398

بر اساس گروه خونی چه غذاهایی بخوریم؟

بر اساس گروه های خونی می توان نوع تغذیه و خوراک هر شخصی را معین کرد گروه خونی با توانایی بدن در هضم غذاها در ارتباط است بنابراین هر گروه خونی معین می نماید که هر شخص باید چه نوع غذاهایی را استفاده کند تا زندگی سالمی داشته باشد. این نظریه توسط دکتر پیتر...

16 آذر 1398

شاخص های رتبه بندی دانشگاه های وزارت علوم روزآمد می شود

رییس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: شاخص های رتبه بندی دانشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حال روزآمدسازی است.

16 آذر 1398
تعداد: (124)