آغاز ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری

به گزارش مجله افتخار، خبرنگاران : ثبت نام اینترنتی وام 25 میلیون تومانی ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری آغاز شد.

آغاز ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری

با ما همراه باشید و درباره safarbaran بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز ثبت نام اینترنتی مرحله جدید ارائه تسهیلات 25 میلیون تومانی ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق خبر داد و گفت: ثبت نام اینترنتی این تسهیلات از روز دوشنبه 7 مهرماه آغاز می شود.

اکبر افتخاری با اعلام این خبر گفت: ثبت نام اینترنتی چهارمین مرحله ارائه تسهیلات وام ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق از روز دوشنبه هفتم مهرماه 99 به مدت دو هفته تا روز یکشنبه 20 مهرماه از طریق درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی به نشانی sabasrm.ir انجام می شود.

وی با بیان اینکه تسهیلات مرحله جدید به 25 میلیون تومان افزایش یافته و حداکثر 1000 فقره با نرخ 10 درصد است، گفت: دوره اقساط تسهیلات ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری 60 ماهه (5 سال) بوده و برای آن دسته از افرادی اجرا می شود که صرفا ازدواج اول فرزند یا نوه تحت تکفل بازنشستگان، موظفین و همسر وظیفه بگیر صندوق بازنشستگی کشوری باشند.

افتخاری در ارتباط با شرایط متقاضیان این تسهیلات گفت: تاریخ عقدنامه فرزندان باید از اول خرداد 98 تا انتها شهریور ماه 99 باشد و بازنشستگان و موظفینی که در دوره های قبلی از این تسهیلات برای یکی از فرزندان خود بهره مند شده باشند، امکان ثبت نام و بهره مندی از تسهیلات جدید را برای سایر فرزندان خود ندارند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: یکی از شرایط پرداخت وام، متناسب بودن آن با حداقل حقوق و با در نظر دریافت حداقل یک میلیون تومان خالص دریافتی در شهریورماه 99 است تا کمترین فشار برای بازپرداخت اقساط به مشمولان طرح وارد شود.

افتخاری مبلغ اقساط این تسهیلات را ماهانه 522 هزار و 500 تومان عنوان و شرح داد: درصورت ذی نفع بودن پدر و مادر در صندوق، صرفا یک فقره تسهیلات به فرزندان پرداخت می شود. همچنین متقاضیانی که در دوره های قبل ثبت نام کرده بودند و به هر دلیل مشمول این تسهیلات نشدند، درصورت تمایل باید مجددا ً ثبت نام کنند.

وی با یادآوری این که مهلت ثبت نام اینترنتی از طریق درگاه sabasrm.ir از 7 مهر تا 20 مهرماه 99 است، گفت: زمان پرداخت تسهیلات ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری پس از انتها زمان ثبت نام و انجام اولویت بندی و همچنین تعیین مشمولان تعیین خواهد شد؛ اما هدف گذاری ما برای پرداخت تسهیلات، اواخر آبان ماه است.

گفتنی است، کلیه تسهیلات مورد نظر مشمول بیمه عمر مانده بدهکار خواهد بود که هزینه آن برعهده متقاضی است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1181

به "آغاز ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید