اخبار اقتصادی

واشنگتن پست: ایران و ونزوئلا ثابت کردند تحریم ها در حال فروپاشی هستند

یک رسانه آمریکایی با اشاره به پهلو دریافت نفتکش های ایرانی در سواحل ونزوئلا خاطرنشان کرد این اقدام تهران و کاراکاس ثابت کرد که تحریم های اعمال شده از سوی ترامپ در حال فروپاشی هستند.

13 مرداد 1399

ایجاد دفاتر تسهیلگری و توسعه محلی ازموفق ترین طرح های اجتماعی وزارت کشور است

خبرنگاران/ایلام مدیرکل اجتماعی فرهنگی استانداری گفت:راه اندازی دودفتر تسهیلگری و توسعه محلی درسال98 درمناطق حاشیه شهر ایلام ازمهمترین آقداماتی بود که باحمایت استاندار محترم ومعاون محترم سیاسی امنیتی اجتماعی انجام شد.

22 تیر 1399

راه حل جدید برای مدیریت بازار خودرو

با توجه به گفته های سرپرست وزارت صمت تا قبل از رسیدن به عید فطر خودروسازان با یاری فروش فوق العاده بازار خودرو را مدیریت نموده و از التهابات این بازار می کاهند.

22 تیر 1399

سیزدهمین دوره جشنواره مجازی دانشگاهی حرکت آغاز به کار کرده است

بنا به شرایط خاص کنونی و ابلاغ معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم, تحقیقات و فناوری سیزدهمین دوره جشنواره مجازی دانشگاهی حرکت آغاز به کار کرده است.

20 تیر 1399

سیر تا پیاز ثبت نام دانش آموزان در مدارس

به استناد ماده 30 آیین نامه اجرایی مدارس، برگزاری آزمون ورودی، مصاحبه و مشخص شرط معدل برای ثبت نام دانش آموزان و دریافت هرگونه وجه (به غیر از وجوه مربوط به بیمه حوادث و کتاب های درسی) در زمان ثبت نام مجاز نیست.

19 تیر 1399

ضرورت تحول استراتژی بنگاه ها و توجه به مدل های برگزیده جهانی

تازه ترین نشست کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق ایران به صورت ویدئوکنفرانس برگزار و در این نشست، شرایط بازار پول و سرمایه در شرایط اقتصادی گرفتار در کرونا، و شرایط بازار سرمایه و بورس در شرایط واگذاری های دولت، آثار و تبعات اقتصادی آن بررسی شد.

17 تیر 1399

اندر حکایت زراعت کردن در کَنگِوَر

به گزارش خبرنگاران ؛ نصرالله حدادی ـ سال هاست عادت کرده ایم در طول سال، شاهد چندین و چندبار تغییر قیمت کالاها، به صورت صعودی باشیم. یک بار به بهانه گران شدن دلار، بار دیگر افزایش حقوق ها، نوبت بعد تورم بی حساب و کتاب و دستِ آخر، بدون دلیل و بینّه. دلار...

15 تیر 1399

جزئیات دستمزد کارگران در سال 99

فرامرز توفیقی (نماینده کارگران در مذاکرات مزدی) در ارتباط با میزان دستمزد کارگران در سال 99 می گوید: براساس قانون، بخشنامه مزدیِ هر سال از اولین روزِ اولین ماهِ همان سال، قابل اجراست؛ بنابراین بخشنامه مزد 99 در مورد حقوق فروردین کارگران، قابلیت اجرایی...

12 تیر 1399

موضع گیری مجدد روسیه درباره طرح آمریکا علیه ایران

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین بار دیگر از راه چاره جدید دولت آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران انتقاد کرد.

9 تیر 1399

افزایش حداقل مزد 26 درصد، حق مسکن 300 هزار تومان، پایه سنوات 100 هزار تومان

در جلسه امروز شورایعالی کار، حق مسکن کارگری 300 هزار تومان و حداقل مزد از 21 درصد به 26 درصد افزایش یافت؛ این درحالیست که پایه سنوات از 175 هزار تومان به 100 هزار تومان رسید.

8 تیر 1399

مطالبات مراکز درمانی دانشگاهی تا قبل از بهمن 98 پرداخت شد

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: مطالبات مراکز درمانی دانشگاهی تا قبل از بهمن 98 را در اسفند سال گذشته پرداخت کردیم.

7 تیر 1399

وقتی حماقت های بن سلمان عربستان را به لبه پرتگاه می برد

یک گروه مشاوره امنیتی و اطلاعاتی طی گزارشی به مجموعه سیاست های غلط محمد بن سلمان که عربستان را به لبه پرتگاه کشانده پرداخته است.

6 تیر 1399

پیش بینی قیمت اجاره بهای مسکن ، اجاره خانه چقدر گران می گردد؟

دبیر انجمن انبوه سازان قم در پاسخ به این پرسش که قیمت اجاره بهای مسکن در سال جاری چقدر افزایش خواهد یافت؟ به خبرنگاران گفت: در عین حال که کشور دچار شیوع ویروس کرونا شد تمام فعالیت بازارها نیز به دنبال آن تا حدودی متوقف شد اما با این شرایط رشد قیمت مسکن...

3 تیر 1399

تکلیف یارانه بگیران خاص در روز های کرونایی چیست؟

به گزارش تجارت نیوز، حدود 78 میلیون نفر در سطح کشور یارانه بگیر هستند این موضوع در حالی رخ می دهد که اغلب این افراد نیازی به مبلغ ماهیانه 45 هزار تومان ندارند و علت اصلی که سبب شده تا این اشخاص حقیقی و حقوقی هم این مبلغ را به طور مستمر در ماه دریافت نمایند...

1 تیر 1399

خبرنگاران سیستان و بلوچستان پایلوت پیروز اجرای طرح توزیع الکترونیک گاز مایع

زاهدان- خبرنگاران- سرپرست معاونت هماهنگی امور مالی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان با وجود محدودیت ها و کامل نبودن زیر ساخت ها در اجرای طرح توزیع الکترونیک گاز مایع از سوی شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران مورد تقدیر نهاده شد و پایلوت کشوری انتخاب...

31 خرداد 1399

پاکستان داروی کلروکین صادر می کند

تصمیم دولت پاکستان برای صادرات داروی مالاریا معروف به کلروکین به برخی از کشورهاید درگیر ویروس کووید-19 با مخالفت برخی از وزیران ارشد کابینه روبرو شده است.

29 خرداد 1399

مکی: عملکرد اینستکس فراتر از محموله های بهداشتی نخواهد رفت ، اراده ایران و اروپا به حفظ برجام تا اکتبر 2020

یک کارشناس امور بین الملل گفت: احتمال نمی رود اروپایی ها با توجه به فشار های آمریکا علیه ایران بتوانند و یا بخواهند کاری فراتر از این در اینستکس انجام دهند و معاملات خود در این کانال اقتصادی با ایران را فراتر از ارسال محموله های بهداشتی ببرند.

28 خرداد 1399

آلمان هتل متعلق به کره شمالی را می بندد

یک هتل در برلین که گمان می رود متعلق به کره شمالی باشد، توسط دولت آلمان و به دستور دادگاهی در این کشور به صورت دائمی بسته می گردد.

28 خرداد 1399

آب های زیرزمینی منبع 95 درصد از آب های شیرین جهان

به گزارش خبرنگاران، آلودگی آب های زیرزمینی در اثر نفوذ آلودگی از سطح زمین و یا اطراف منبع آن صورت می گیرد و در این میان، ریشه های درختان و یا گیاهانی که به منبع راه یافته اند نیز مورد توجه است. آلودگی آب های زیرزمینی ممکن است از آب هایی که به آن وارد می...

27 خرداد 1399

وزیر خزانه داری دولت جرج بوش و یکی از منتقدان جنگ عراق درگذشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، روزنامه وال استریت ژورنال روز شنبه در گزارشی اظهار داشت که پل اونیل رئیس پیشین شرکت آلوکا که پس از دو سال فعالیت در سمت وزیر خزانه داری آمریکا در دولت جرج دبلیو بوش از سمت خود برکنار شد، روز شنبه در سن 84 سالگی در خانه...

25 خرداد 1399
تعداد: (221)