از فرهنگ مردم فیلیپین چه می دانید؟، عکس

به گزارش مجله افتخار، سفر به هر گوشه دنیا و آشنایی با فرهنگ و خلق وخوی مردم هر سرزمین، بخشی از جذابیت های سفر است. این بار به سراغ فیلیپینی ها رفته ایم تا درباره فرهنگ، علایق و سلایق این مردمان سخت کوش، کمی بیشتر بدانیم.

از فرهنگ مردم فیلیپین چه می دانید؟، عکس

برای دیدن زیباترین کشور جنوبی شرقی آسیا با تور فیلیپین همراه باشید. و از مانیل شهری زیبا در فیلیپین دیدن کنید.

چه ویژگی هایی فیلیپینی ها را از بقیه جهان متمایز می نماید؟ خب، یک علت تعیین آن می تواند فرهنگ مردم فیلیپین باشد. در این مقاله قصد داریم 11 مورد از وجه تمایزهای فرهنگی مردم این کشور را به شما معرفی کنیم که آن ها را از دیگر ملت ها متفاوت می سازد.

فیلیپینی ها مردمانی سخت کوش و بردبار هستند

فیلیپینی ها همواره در اوج سختی و مصیبت می توانند بر مسائل فائق آیند. این مردم به جای تسلیم شدن، می ایستند و لبخند می زنند.

مردم فیلیپین به خانواده اهمیت می دهند

در فیلیپین خانواده در اولویت است؛ بنابراین چه از اعضای درجه یک خانواده باشید، چه از نسل سوم یا چهارم، با شما مثل یکی از افراد خانواده رفتار می گردد. مردم این سرزمین حتی دوستان نزدیک را هم عضوی از خانواده خود می دانند.

فیلیپینی ها مردمانی مذهبی هستند

به هر گوشه خانه یک فیلیپینی نگاه بیندازید، شمایلی برنجی از صلیب یا دیگر نمادهای مذهبی را پیدا می کنید. آن ها هر یکشنبه یا گاهی حتی دو الی سه بار در هفته به کلیسا می فرایند و مراسم دینی خود را به جای می آورند.

ادب و احترام در فرهنگ مردم فیلیپین حائز اهمیت است

یک فیلیپینی از زمانی که متولد می گردد، می آموزد چطور با گفتن تکیه کلام های ساده ای مثل پو (po) و آپو (opo) در انتهای جملات خود به بزرگ ترها احترام بگذارد. در این سرزمین سنتی به نام پاگمامانو (pagmamano) رواج دارد که بنا بر آن کوچک ترها پشت دست بزرگ ترها را به نشانه احترام به پیشانی خود فشار می دهند.

فیلیپینی ها روحیه همکاری و یاری به یکدیگر دارند

فیلیپینی ها بنا بر سنتی که به بایانیهان معروفیت دارد، بدون هیچ چشم داشتی به یکدیگر یاری می نمایند؛ طوری که بر عهده گرفتن کارها و مسئولیت های خطیر خیلی آسان تر و کم زحمت تر می گردد. به این سنت روح جامعه هم می گویند.

فرهنگ و آداب و رسوم برای مردم فیلیپین بسیار ارزشمند است

سنت های متداول در خانه یا خانواده برای فیلیپینی ها اهمیت زیادی دارد. آن ها معمولاً یک روز ویژه را به برپایی جشن های بخصوصی مثل فستیوال ها، جشن تولد، دور همی ها و غیره اختصاص می دهند و البته در هر دورهمی برای درست کردن غذای خوب از یکدیگر سبقت می گیرند.

فیلیپینی ها عاشق مهمانی و برگزاری جشن های رنگارنگ هستند

بله، فیلیپینی ها عاشق برپایی جشن و فستیوال هستند. هر شهری جشنواره مخصوصی دارد برای مثال شهر باکلد جشنواره ویژه خود به نام ماسکارا را برپا می نماید و در شهر داوائو جشنواره کادایاوان و در شهر ماریندوک، فستیوال موریونز برگزار می گردد.

یکی از طولانی ترین جشن های کریسمس در فیلیپین برپا می گردد

حتی از ماه آگوست، می توانید سرودهای کریسمس را در رستوران ها و مراکز خرید فیلیپین بشنوید. هم زمان با نزدیک شدن کریسمس و شروع خرید سال نو، شور و نشاط و حال و هوای جشن را می توان به خوبی در فیلیپین احساس کرد. جشن های کریسمس تا اولین یا دومین هفته ژانویه طول می کشد.

مردم فیلیپین عاشق غذا هستند

فیلیپینی ها علاوه بر صبحانه، ناهار و شام توانسته اند میان وعده های کوچکی را هم در بین وعده های اصلی خود بگنجانند. مردم این کشور اگر هر ساعت یا هر سه ساعت غذا بخورند، بازهم لقمه های خود را مزه مزه می نمایند و از خوردن آن لذت می برند. در ضمنً آن ها هوادار پروپاقرص بوفه های غذا هم هستند.

مردم فیلیپین آواز خواندن ا بسیار دوست دارند

مردم این کشور آواز خواندن را دوست دارند، به همین علت کارائوکه تا به این حد در این سرزمین رواج پیدا نموده است. فیلیپینی ها به اسم بخشی از تفریحات و تفریح های خود، زمان ویژه ای را به سپری کردن در کنار خانواده و دوستان و خواندن ترانه های تازه و قدیمی اختصاص می دهند.

فیلیپینی ها به هنر و معماری بسیار علاقه مند هستند

تنها کافی است به ساختمان های برافراشته و بزرگ در جای جای این سرزمین نگاهی بیندازید تا علاقه فیلیپینی ها به توسعه هنر و معماری را درک کنید. آن ها تفکر و طراحی خلاقانه را دوست دارند و اشتیاق زیادی نسبت به آموختن چیزهای متفاوت و منحصربه فرد نشان می دهند.

منبع: گردشبان
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1701

به "از فرهنگ مردم فیلیپین چه می دانید؟، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از فرهنگ مردم فیلیپین چه می دانید؟، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید