ایلان ماسک: ما همین حالا هم سایبورگ هستیم!

به گزارش مجله افتخار، دیجیاتو نوشت: ایلان ماسک باور دارد که ما همین الان سایبورگ شده ایم، چون برای حفظ اطلاعات تا حد زیادی به کامپیوترها وابسته ایم.

ایلان ماسک: ما همین حالا هم سایبورگ هستیم!

هوش مصنوعی به سرعت درحال پیشرفت است و احتمالاً طولی نخواهد کشید که کاشت تراشه ها هم در بدن انسان ها رواج پیدا می نماید. حالا ایلان ماسک در اظهارنظر جدیدی مدعی شده است که ما همین الان سایبورگ شده ایم، چون برای نگهداری اطلاعات تا حد زیادی به کامپیوترها وابستگی پیدا نموده ایم.

ایلان ماسک در پاسخ به یک کاربر که در توییتی پرسیده بود معیار تشخیص تبدیل شدن انسان ها به هوش مصنوعی چیست، نوشت: سؤال خوبی است. ما همین حالا سایبورگ شده ایم. حافظه ما تا حد زیادی به کامپیوترها محول شده است و آن ها همه چیز را با بالاترین اندازه دقت در سطح پیکسل ها به خاطر می سپارند.

بااین حال، ماسک باور دارد که ما هنوز به طور کامل به هوش مصنوعی تبدیل نشده ایم؛ چرا که برای فکرکردن خیلی کمتر به کامپیوترها وابسته ایم. مدیرعامل تسلا معتقد است دلیل این اتفاق این است که هوش مصنوعی نمی تواند خیلی از کارهایی را که ما انجام می دهیم، انجام دهد. البته او تأکید می نماید که این ها محدودیت های فعلی فناوری هستند و شرایط ممکن است در آینده تغییر کند.

این نظرات در پایین توییتی از مارک اندرسن، سرمایه گذار خطرپذیر مشهور، منتشر شده است که مقاله ای به قلم خود را به اشتراک گذاشته بود. او در این مقاله شرح داده است که هوش مصنوعی چگونه می تواند دنیا را نجات دهد. اندرسن با انتشار این مقاله در توییتر خود به کاربران گفته بود که اگر سؤالی در این رابطه دارند، می توانند آن را از او بپرسند تا پاسخش را بگیرند.

بااین وجود، پاسخ سؤال این کاربر را ماسک داده است. ثروتمندترین فرد دنیا چند وقتی است که درباره خطرات هوش مصنوعی ابزار نگرانی می نماید و حتی چند ماه پیش نامه ای سرگشاده را امضا نموده بود تا خواهان جلوگیری از توسعه ابزارهای هوش مصنوعی پیشرفته تر گردد.

ازآن سو اما اندرسن در مقاله اش سعی نموده است بخشی از این نگرانی های هیستریک و منفی نگرانه را رفع کند و نشان دهد که هوش مصنوعی می تواند هر چیزی را که برای ما اهمیت دارد، اندکی بهتر کند.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 خرداد 1402 بروزرسانی: 24 خرداد 1402 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 2212

به "ایلان ماسک: ما همین حالا هم سایبورگ هستیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایلان ماسک: ما همین حالا هم سایبورگ هستیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید