باشکوه ترین ماراتون های دنیا (قسمت اول)

به گزارش مجله افتخار، ماراتون یکی از انواع دو استقامت است که در مسافت 42 کیلومتر و 195 متر برگزار می گردد. هر ساله حدود 500 ماراتون در سراسر جهان برگزار می گردد.

باشکوه ترین ماراتون های دنیا (قسمت اول)

اگر خود را به عنوان یک ورزشکار حرفه ای در نظر می گیرید، با ابهت ترین ماراتون های دنیا ممکن است برای شما فرح بخش باشند. از طرف دیگر، اگر شما انسان خیلی تنبلی باشید، ممکن است ماراتون به نظرتان وحشتناک باشد. افراد در هر جای دنیا که باشند، با این موضوع موافقند که انجام دو ماراتون یکی از کارهای ورزشی بزرگ است. خوشبختانه برای همه افراد ورزشکار در دنیا، تعداد بی شماری دو ماراتون برگزار می گردد و می توانند از بین آن ها انتخاب نمایند. هیچ کدام از دوهای ماراتون از نظر موانع، سربالایی ها و سختی ها شبیه هم نیستند. برخی از آن ها تجربه های عالی هستند و شما می توانید وقتی پیرتر شدید راجع به آن ها برای نوه هایتان صحبت کنید. اما برخی مثل فراماراتون ها ممکن است طوری باشند که شما آرزوی مرگ کنید! بدون شوخی، برخی از آن ها دیوانگی محض هستند. پس بند کفشهایتان را محکم کنید، با ابهت ترین ماراتون های دنیا اینجا هستند.

1. ماراتون جزایر Cayman

این ماراتون در جزایر Cayman برگزار می گردد. احتیاج به شرح بیشتر دارید؟ جهت این ماراتون یک حلقه 42.195 کیلومتری با چشم انداز ها زیبا در ساحل اقیانوس است. هوا گرم و گاهی نیز خنک و فرح بخش است و کارهای جالب زیادی وجود دارد که می توانید قبل و بعد از مسابقه انجام دهید.

2. ماراتون بانکوک

ماراتون بانکوک از میان بسیاری از نقاط مهم و تماشای فرهنگی و تاریخی در شهر بانکوک عبور می نماید. اگرچه در طی سالهای گذشته، مسائل زیادی در جهت مسابقه بوجود آمده و حتی تظاهرات باعث ایجاد مسائلی در برگزاری این مسابقه شده است. با وجود موانعی که ممکن است وجود داشته باشد دونده ها به این ماراتون تام سوپر ماراتون داده اند.

3. ماراتون رم

اگر شما قصد دارید که دو ماراتون رم را انجام دهید، همزمان دویدن در کنار کولوسئوم و چشم انداز ها تماشای زیبا در شهر بزرگ رم را تجربه خواهید کرد. برای اینکه هیجان آن را به اوج برسانید، همزمان به موسیقی فیلم گلادیاتور هم گوش دهید، تا تجربه حماسی تری داشته باشید.

4. ماراتون جاده بزرگ اقیانوسی

جهت این ماراتون در سواحل استرالیا در جنوب شرقی ملبورن است. نقطه شروع این مسابقه لورن Lourne است و دونده ها در طی حرکت به سمت پایین و خلیج آپولو Apollo Bay چشم انداز ها زیبایی را تجربه خواهند کرد. چه چیزی از این بهتر که در زمان دویدن از تماشا چشم انداز اقیانوس آرام نیز لذت ببرید.

5. Rock ‘n Roll Maratona de Lisboa

چیزی بهتر از ترکیب کردن دو ماراتون و موسیقی راک ان رول وجود ندارد. آهنگ های انرزی بخش و ضربات تند موسیقی واقعا دور موتور رابالا می برد. همه اینها در شهر لیسبون جمع شده اند و شما یک ماراتون عالی خواهید داشت که منتظر شماست!

6. ماراتون بین المللی Big Sur

رانندگی کردن در جهت بزرگراه شماره 1 یک چشم انداز بسیار تماشای است. حالا تصور کنید که شما می توانید در یک دو ماراتون به مدت و میزان بیشتری در این چشم انداز غوطه ور شوید. بسیار با شکوه خواهد بود. نقطه شروع در Big Sur و نقطه انتها در Carmel است. شما می توانید درخت های غول پیکر و کوه های اقیانوسی را نیز در جهت مشاهده کنید.

7. ماراتون هونولولو

اگر در پی بهانه ای برای رفتن به هاوایی هستید، ثبت نام برای ماراتون هونولولو می تواند بهانه خوبی باشد. اگر می خواهید بدوید و بعد از آن بدن درد شدیدی بگیرید چرا اینکار را در بهشت تجربه نکنید؟ هوای خنک تنفس کنید، حسابی آفتاب بگیرید، هوای شور اقیانوس را بو بکشید و بعد از گذشتن از خط انتها در ساحل استراحت کنید.

8. ماراتون لندن

ماراتون لندن اولین بار در سال 1981 و به عنوان یکی از ماراتون های مهم دنیا شروع شد. در این ماراتون از سیستم قرعه کشی استفاده می گردد و دونده های با کیفیت به صورت تصادفی برای مسابقه انتخاب می شوند.این ماراتون یک مسابقه خیلی معروف است و حدود 400000 نفر در آن ثبت نام می نمایند که شانس شما را برای ورود به مسابقه کم می نماید.

9. ماراتون منطقه ها دور افتاده استرالیا

این یک ماراتون دیگر در استرالیا است ولی به جای دویدن در کنار اقیانوس، شما در منطقه های دورافتاده مسابقه می دهید. در این ماراتون کیلومترها چشم انداز ها زیبا، ماسه های قرمز نرم در زیر پاهایتان و سکوت عمیقی را تجربه خواهید کرد.

10. ماراتون Jungfrau

این ماراتون در سوئیس انجام می گردد و به عنوان زیباترین ماراتون دنیا اعلام شده است که دونده ها را به داخل رشته کوه های آلپ می برد. البته جهت این ماراتون شیب تندی به سمت خط انتها دارد و شروع آن در ارتفاع 500 متری و خط انتها در ارتفاع 2500 متری قرار گرفته است. اگر شما اهل چالش هستید و علاقه مند به سفر به آلپ هستید این ماراتون برای شما مناسب است.

11. ماراتون توکیو

این ماراتون که در قلب شهر توکیو انجام می گردد بسیار مشهور و پر رقابت است و تعدادی از برترین دونده های دنیا در آن شرکت می نمایند. به خاطر تعداد زیاد شرکت نماینده، در زمان انجام این ماراتون خیابان های مرکز شهر توکیو بسیار شلوغ هستند.

12. ماراتون بین المللی مراکش

این ماراتون در مراکش که جهت آن از کنار برج و باروهای تاریخی قرن دوازدهم با دورنمای کوهستانی عبور می نماید، چشم انداز بسیار زیبایی را در حین دویدن ایجاد می نماید. اگر می خواهید برای دو ماراتون به آفریقا بروید، این ماراتون برترین و امن ترین ماراتون است.

13. ماراتون کلیمانجارو

این ماراتون که به صورت یک ایده کوچک در سال 2002 در تانزانیا شروع شد، خیلی سریع رشد یافت و به یک ماراتون مشهور بین ورزشکاران دنیا تبدیل شد. به علت اینکه مکان این ماراتون درست در جنوب خط استوا قرار گرفته و تا بلندترین کوه آفریقا بالا می رود، می گردد گفت که این ماراتون برای تازه کارها نیست.

14. ماراتون خورشید نیمه شب

ماراتون خورشید نیمه شب که همه دونده ها را از سراسر دنیا به ترومسو در نروژ دعوت می نماید، یک تجربه لذت بخش و باور نکردنی در ناحیه قطب شمال است.

منبع: کجارو / list25.com
انتشار: 19 اسفند 1400 بروزرسانی: 19 اسفند 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1937

به "باشکوه ترین ماراتون های دنیا (قسمت اول)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باشکوه ترین ماراتون های دنیا (قسمت اول)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید