با شماری از قدیمی ترین شرکت های هواپیمایی دنیا آشنا شویم

به گزارش مجله افتخار، شرکت های هواپیمایی فراوانی وجود دارند که با اینکه از ایجادشان مدت زیادی می گذرد، اما همچنان فعالیت دارند. با ما در مقاله معروف ترین شرکت های هواپیمایی قدیمی دنیا همراه باشید تا شما را با تعدادی از بهترین شرکت های هواپیمایی قدیمی دنیا آشنا کنیم. قطعا، آشنایی با قدیمی ترین شرکت های هواپیمایی دنیا برایتان جالب خواهد بود.

با شماری از قدیمی ترین شرکت های هواپیمایی دنیا آشنا شویم

فهرست مطالب

بریتیش ایرویزخط هوایی صربستانشرکت هواپیمایی فاینیرخط هوایی ایبریاخطوط هوایی دلتاKLMشرکت هواپیمایی CSAخط هوایی Aviancaشرکت هواپیمایی ایرفلوتخط هوایی کانتاس

بریتیش ایرویز

یکی از قدیمی ترین شرکت های هواپیمایی جهان، بریتیش ایرویز بوده که زمان تاسیسش به سال 1919 میلادی باز می شود. بریتیش ایرویز در سال 1935 یک شرکت خصوصی بود که به وسیله ترکیب چند شرکت هوایی خصوصی و کوچک انگلیسی شکل گرفت. چند سال بعد یعنی در سال 1939 میلادی و بواسطه کوشش دولت بریتانیا، دو شرکت امپریال ایرویز و بریتیش ایرویز به هم پیوسته و شرکت هواپیمایی ملی بریتیش اورسیز ایرویز ایجاد شد.

خط هوایی صربستان

زمان تاسیس خط هوایی صربستان به سال 1927 میلادی باز می شود و در سال 2018 چیزی حدود 2/5 میلیون مسافر با این خط جابجا شده اند. نام این شرکت هواپیمایی از زمان شروع فعالیت، خط هوایی صربستان نبود و در گذشته آن را با نام جت ایرویز می شناختند. در سال 2013، چیزی حدود 49 درصد از سهام این شرکت به خط هوایی اتحاد فروخته شد و این امر بعدها تغییرات گسترده و وسیعی را ایجاد کرد؛ بطوریکه امروزه جهانیان آن را با نام خط هوایی صربستان می شناسند.

شرکت هواپیمایی فاینیر

شرکت هواپیمایی فاینیر یکی از بهترین شرکت های هواپیمایی قدیمی جهان بوده و اولین پرواز خود را در مارس 1924 میلادی انجام داد. این شرکت هواپیمایی در شروع فعالیت خود نام دیگری داشت، اما در سال 1953 نامش به فاینیر تغییر پیدا کرد.

خط هوایی ایبریا

شرکت هواپیمایی ایبریا در سال 1927 میلادی تاسیس شد. این مورد از معروف ترین شرکت های هواپیمایی قدیمی جهان در گذشته یک شرکت خصوصی بشمار می آمد که در ابتدای فعالیت، از حمایت دولت نیز برخوردار بود و حمل و نقل پستی میان مادرید و بارسلونا را بر عهده داشت. خط هوایی ایبریا اولین پرواز خود را در دسامبر 1927 میلادی داشت و در سال 2018 هم حدود 20 میلیون نفر به وسیله این ایرلاین جابجا شده اند.

خطوط هوایی دلتا

خط هوایی دلتا در سال 1924 میلادی ایجاد شده و در سال 2018 چیزی نزدیک به 192.5 میلیون مسافر را جابجا کرد. شرکت هواپیمایی دلتا در سال 2008 با خطوط هوایی شمال غربی یکی شد. یکی دیگر از اقداماتی که موجب شد تا این شرکت هواپیمایی امروزه در قیاس با سایر شرکت ها از صندلی بسیار ویژه ای برخوردار باشد، خرید پروازهای ساحل شرقی پان امز و مسیرهای اروپایی بود.

KLM

اولین پرواز این شرکت هواپیمایی هلندی در می 1920 میلادی انجام شد و زمان ساختش هم به سال 1919 باز می شود. با اینکه تقریبا 100 سال از زمان تاسیسش می گذرد، اما این خط هوایی در قیاس با سایر خطوط هوایی در استفاده از رسانه های اجتماعی همواره پیشگام بوده که این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

شرکت هواپیمایی CSA

این شرکت هواپیمایی یکی از قدیمی ترین خطوط هوایی جهان بوده و زمان ساختش به سال 1923 میلادی باز می شود. شرکت هواپیمایی CSA در سال 1957 یکی از سه شرکتی بود که از هواپیماهای جت استفاده می کرد و در سال های جنگ سرد هم عملیات بسیار بزرگی توسط این خط هوایی انجام شد. نکته مهمی که در خصوص نام این شرکت هواپیمایی وجود دارد، این است که در ابتدا با نام دیگری معروف شده بود، اما در دهه 90 میلادی نامش به چیزی که امروزه همه می شناسند، تغییر کرد.

خط هوایی Avianca

این شرکت در سال 1919 میلادی تاسیس شد و اولین پرواز خود را هم در همین سال انجام داد. در زمان شروع فعالیت، نامش SCADTA بود. در سال 1954 و بواسطه یکی شدن با یک شرکت هواپیمایی آمریکایی با نام پان آمریکن ورلد ایرویز، نامش به Avianca تغییر پیدا کرد. این شرکت امروزه یکی از بزرگترین گروه های هواپیمایی بوده که در آمریکای لاتین در حال خدمات رسانی است.

شرکت هواپیمایی ایرفلوت

شرکت هواپیمای ایرفلوت در سال 1923 تاسیس شد و در سال 2018 چیزی نزدیک به 55.7 میلیون مسافر توسط این خط هوایی جابجا شده اند. تا قبل از سال 1932 این شرکت را با نام دابرولت می شناختند، اما بعد از آن نامش به ایرفلوت تغییر پیدا کرد. در حال حاضر، این شرکت دچار تغییرات بسیار زیادی شده و شباهت چندانی به شرکت قبلی خود ندارد.

خط هوایی کانتاس

زمان تاسیس شرکت هواپیمایی کانتاس به سال 1920 میلادی باز می شود و این خط هوایی امروزه عنوان بزرگترین شرکت هواپیمایی استرالیا را به خود اختصاص داده است. هدف اولیه و اصلی شرکت هواپیمایی کانتاس این بود که به مناطق کم جمعیت استرالیای شمالی و مناطق گرمسیر خدماتی را ارائه کند.

منبع: همگردی
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1429

به "با شماری از قدیمی ترین شرکت های هواپیمایی دنیا آشنا شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با شماری از قدیمی ترین شرکت های هواپیمایی دنیا آشنا شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید