تمدید مهلت ارسال خلاصه مقالات کنگره رویان تا انتها اردیبهشت

به گزارش مجله افتخار، تهران- خبرنگاران- رئیس پژوهشگاه رویان با اعلام زمان و مکان بیستمین جشنواره بین المللی رویان از تمدید مهلت ارسال خلاصه مقالات کنگره های بین المللی رویان تا سرانجام اردیبهشت ماه به منظور افزایش انگیزه محققان داخلی به منظور ارسال آثار تحقیقاتی اطلاع داد.

تمدید مهلت ارسال خلاصه مقالات کنگره رویان تا انتها اردیبهشت

به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی مجله افتخار، عبدالحسین شاهوردی با بیان اینکه مهلت ارسال آثار تحقیقاتی به بیستمین کنگره بین المللی رویان تا انتها اردیبهشت تمدید شده است، علت اصلی تمدید مهلت آثار را افزایش انگیزه محققان ایرانی برای ارسال مقالات و کارهای تحقیقاتی مطرح نمود.

وی با اشاره به اینکه، پژوهشگاه رویان ششم تا هشتم شهریورماه در سالن همایش های رازی میزبان برگزاری بیستمین جشنواره بین المللی رویان و بیستمین کنگره بین المللی پزشکی فراوری مثل و پانزدهمین کنگره بین المللی سلول های بنیادی رویان است، اعلام نمود: طی 20 سال گذشته با برگزاری این برنامه های علمی، اتفاقات با ارزشی رقم خورده و محققان تجربیات بسیار خوبی را به دست آورده اند.

به گفته رییس پژوهشگاه رویان، جشنواره بین المللی رویان فرصت مناسبی برای نشان دادن توانمندی های علمی ما به جامعه علمی بین المللی بوده و نگاه محققان خارجی را نسبت به محققان داخل کشور تغییر داده است.

وی همچنین ایجاد اعتماد بین محققان و شکل دریافت پروژه های مشترک، انتها نامه مشترک، رفت و آمد محققان به آزمایشگاه های یکدیگر در سایه این اعتماد و نیز ارتقای سطح علمی تحقیقات را از دستاوردهای کنگره رویان مطرح نمود و اضافه نمود: به دنبال این اتفاقات، شاهد به چاپ رسیدن نتایج تحقیقات، در قالب مقالات مشترک بین محققان ایرانی و خارجی هستیم.

شاهوردی در رابطه با ویژگی خاص بیستمین جشنواره بین المللی رویان نیز اظهارکرد: سال جاری کوشش بر این بوده در زمینه هایی که محققان داخل کشور پیروز هستند، بیش از پیش متمرکز شویم و مهمانان تخصصی را نیز بیشتر در زمینه هایی که برای محققان کشور چالش برانگیز است، دعوت کنیم. خوشبختانه تاکنون تعداد قابل توجهی از مهمانان خارجی پاسخ گوی ما بودند و امیدواریم که تا زمان جشنواره شاهد حضور این عزیزان باشیم و جشنواره را با کیفیت بالا برگزار کنیم.

وی همچنین درخصوص جوایز این جشنواره نیز شرح داد: سال جاری دو برنده در بخش پزشکی فراوری مثل و دو برنده در بخش سلول های بنیادی معرفی خواهیم کرد و کوششمان این بوده که در هر زمینه، یک نفر تحقیقات خود را در علوم پایه و یک نفر نیز در علوم بالینی به انتها رسانده باشد؛ به این منظور که به هر دوی این علوم به یک میزان توجه گردد.

رئیس پژوهشگاه رویان همچنین اظهارکرد: ما قصد داریم در بخش بین المللی، معادل جایزه نقدی که سال گذشته به مهمانان خارجی اهدا کردیم، فرش های نفیس کشور را به این عزیزان اهدا کنیم.

رئیس پژوهشگاه رویان در ادامه ابراز امیدواری کرد که تمام پژوهشگران کشور که در رشته های مرتبط با پزشکی فراوری مثل و سلول های بنیادی اثری دارند مقاله خود را تا مهلت عنوان شده به دبیرخانه کنگره ارسال نمایند تا سال جاری شاهد بیشترین مشارکت محققان کشور در کنگره های بین المللی رویان باشیم.

علمی ** 1836 **9129

منبع: ایرنا
انتشار: 28 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 198

به "تمدید مهلت ارسال خلاصه مقالات کنگره رویان تا انتها اردیبهشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید مهلت ارسال خلاصه مقالات کنگره رویان تا انتها اردیبهشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید