خانه برکت شیراز بازسازی می گردد

به گزارش مجله افتخار، معاون میراث فرهنگی استان فارس از بازسازی خانه تاریخی برکت در شهر شیراز اطلاع داد .

خانه برکت شیراز بازسازی می گردد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، عبدالرضا نصیری روز 20 خردادماه 1399 گفت: تعمیرات اساسی بنابر ضوابط بازسازیی از جمله اجرای کف سازی بخشهای داخلی، استحکام بخشی دیوارهای خارجی، بازسازی درها، پنجره ها، نرده و پله های چوبی و همچنین تقویت پی در ضلع شرقی بنا با اعتبار فعلی قرارداد و به مبلغ متوسط 1 میلیارد و 500 میلیون ریال از اولویت های برنامه بازسازیی امسال این بنا است.

او اضافه نمود: عملیات اجرایی بازسازی خانه برکت از خرداد ماه امسال توسط استادکاران سنتی شهر شیراز در چند جبهه در دست اجراست، این خانه تاریخی در شمال مجموعه زندیه در خیابان ناصر خسرو مجاور امامزاده واقع شده و دارای 580 متر مساحت است.

نصیری با بیان اینکه مهم ترین بخش این خانه سالن عظیم شاه نشین است بیان نمود: زیبایی خیره کننده اتاق شاه نشین مربوط به دیوارهای گچ بری شده و سقف نقاشی شده سالن است که زیبایی آن را دوچندان نموده، در این نقاشی ها نقش گل و بوته، طرح های اسلیمی و تصاویر قصرهایی به سبک اروپایی است و این نقاشی ها شباهت زیادی به سقف ایوان و اتاق های عمارت دیوانخانه قوام الملکی شیراز اثر لطفعلی صورتگر دارد، هنر نقاشی روی سقف که اهل فن آن را مرجوک می نامند در دوره قاجاریه کاملا رواج داشته است که در این بنا نیز مشاهده می گردد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 942

به "خانه برکت شیراز بازسازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه برکت شیراز بازسازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید