راه هایی سریع و ارزان برای شاد کردن کارکنان

به گزارش مجله افتخار، زندگی امروز- در دو بخش قبلی این مطلب به هشت مورد از راه های ساده و سریع افزایش احساس شادی در کار در میان کارکنان اشاره شد که عبارت بودند از نشان دادن بازخورد مثبت روزانه، باز گذاشتن در اتاق مدیران برای کارکنان، غذا خوردن مدیران و کارکنان در کنار هم در محل کار، انتقال مهارت ها و دانسته های مدیران به کارکنان، لبخند زدن مدیران در محل کار،گل خریدن برای کارکنان،حمایت از پخش شدن مطالب شادی آور و خنده دار در محل کار و قدردانی عملی از کارکنان.

راه هایی سریع و ارزان برای شاد کردن کارکنان

در بخش سوم و پایانی این مطلب به چند راه ساده دیگر افزاینده شادی در کارکنان که مدیران می توانند با صرف کمترین هزینه و انرژی و به سادگی و خیلی سریع آنها را عملی سازند اشاره خواهد شد.

حتما در محیط کار موسیقی پخش کنید

یکی دیگر از راه های ساده و بسیار کم هزینه شادسازی کارکنان در محل کار به پخش کردن موسیقی برای آنها در محل کار مربوط می شود. تحقیقات علمی نشان داده که موسیقی اثرگذاری شگفت انگیزی بر روح و روان افراد دارد و چنانچه موسیقی لایت و آرامش بخش در محل کار برای کارکنان پخش شود تا حد بسیار زیادی بر شکل گیری و تقویت احساس شادی در آنها و به تبع آن بهبود عملکرد و بهره وری آنها در محل کار افزوده خواهد شد. بنابراین به هیچ عنوان در برابر علاقه کارکنان برای گوش کردن به موسیقی مقاومت نکنید و حتی برای وارد کردن موسیقی به محل کارتان پیش قدم شوید وسعی کنید در فضاهای عمومی شرکت حتما این مورد را عملی کنید.

موفقیت های کارکنان تان را جشن بگیرید

هنگامی که یکی از کارکنان تان به هر شکلی به موفقیتی در کارش دست یافته است یا در زندگی اش اتفاق خوشایندی افتاده و مثلا فرزندش به دنیا آمده یا ازدواج کرده شما می توانید و باید این موفقیت را به باشکوه ترین شکل ممکن و در اولین فرصت جشن بگیرید و از این جشن گرفتن به عنوان ابزاری برای تزریق روحیه شادی به کلیه کارکنان و در عین حال الگوسازی برای آنها استفاده کنید. شما باید به یاد داشته باشید که جشن های کاری و در محیط کار تاثیر بسزایی در افزایش روحیه شادکاری در میان کارکنان داشته و آنها را نسبت به کارشان علاقه مندتری سازد. در این میان نیازی نیست جشن های پرهزینه و مفصل ترتیب داد بلکه بهتر است چنین جشن هایی در ابعاد کوچک و خودمانی اما در دفعات بیشتری برنامه ریزی و اجرا شود.

روحیه مثبت اندیشی و امید را به محیط کارتان تزریق کنید

از قدیم گفته اند: آنکه امید به بردن ندارد، از قبل باخته است. بنابراین لازم است که مدیران به عنوان رهبران مجموعه های کاری و کسانی که الگوی کارکنان در رفتار و کردار محسوب می شوند به اهمیت و جایگاه مثبت اندیشی و تزریق روحیه مثبت و امیدبخش به کارکنان شان توجه کنند و به هیچ عنوان اهمیت مثبت اندیشی در محیط کار را دست کم نگیرند و به یاد داشته باشند که بیان جملات انگیزشی و مثبت حتی در سخت ترین شرایط و پرچالش ترین موقعیت ها از طریق مدیران، کورسوی امیدی است در دل کارکنان برای ادامه راستا و امیدوار شدن نسبت به آینده.

منبع: دنیای اقتصاد/ مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی

منبع: زندگی روز
انتشار: 17 آذر 1400 بروزرسانی: 17 آذر 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1836

به "راه هایی سریع و ارزان برای شاد کردن کارکنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه هایی سریع و ارزان برای شاد کردن کارکنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید