رکوردشکنی کره جنوبی در سرعت شبکه نسل پنجم

به گزارش مجله افتخار، محققان کره ای پیروز شدند با استفاده از فرکانس های مخابراتی شبکه های نسل پنجم رکورد سرعت جدیدی را برای انتقال داده از طریق شبکه های نسل پنجم ثبت کنند.

رکوردشکنی کره جنوبی در سرعت شبکه نسل پنجم

سرعت انتقال داده به یک وسیله الکترونیکی همراه با استفاده از این ابتکار عمل به رقم بی سابقه 5.23 گیگابیت بر ثانیه رسیده است. محققان می گویند دستیابی به این رکورد بدون استفاده از ظرفیت فرکانس های مورد استفاده در شبکه های نسل چهارم ممکن نبوده است.

پژوهشگران می گویند ثبت این رکورد با استفاده از تجهیزات مخابراتی عادی مورد استفاده در شبکه های تلفن همراه تجاری اجرا شده و لذا می توان امید داشت در آینده بتوان از این روش برای افزایش سرعت شبکه های نسل پنجم استفاده کرد.

بیشترین سرعت ثبت شده شبکه های نسل پنجم تا پیش از این مربوط به طرح تحقیقاتی مشترک شرکت های اریکسون، کوالکوم و شرکت مخابراتی استرالیایی تلسترا بوده است. در آزمایشی که در این زمینه در ماه ژانویه انجام شد، سرعت انتقال داده به 5 گیگابیت بر ثانیه رسید.

فناوری مورد استفاده برای استفاده از ظرفیت شبکه های نسل چهارم به منظور ارتقای سرعت شبکه های نسل پنجم EN-DC نام دارد که مخفف عبارت ارتباط جدید دوگانه رادیویی E-UTRAN است. در آزمایش یادشده از طیف فرکانسی 800 مگاهرتز شبکه های نسل پنجم و 40 مگاهرتز شبکه های نسل چهارم استفاده شده است.

رکورد یادشده با استفاده از یک گوشی گلکسی اس 20 پلاس ثبت شده است.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1485

به "رکوردشکنی کره جنوبی در سرعت شبکه نسل پنجم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکوردشکنی کره جنوبی در سرعت شبکه نسل پنجم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید