سهم کشورها از مکالمات ایرانی ها، برقراری بیشترین تماس با عراق

به گزارش مجله افتخار، حسین معدنی پور، مدیرکل هماهنگی مدیریت شبکه ارتباطات زیرساخت، آمار مکالمات بین الملل ایرانیان را در سال 94 گفت و گفت: عراق سال گذشته در بین کشورهای همسایه، بیشترین مکالمات درخواستی هموطنان ما را شامل شد و بعد از آن کشورهای امارات و ترکیه سهم بسیار بالایی از مدت زمان مکالمه بین الملل خروجی از کشور به خود اختصاص دادند.

سهم کشورها از مکالمات ایرانی ها، برقراری بیشترین تماس با عراق

وی اظهار کرد: با توجه به ترافیک سنجی مراکز کنترل و مدیریت شبکه بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت، ملاحظه می کنیم کشور عراق به دلیل سفرهای زیارتی ایرانی ها به عتبات عالیات با فاصله زیادی در صدر کشورهای همسایه واقع شده است.

مدیرکل کنترل و هماهنگی مدیریت شبکه زیرساخت گفت: بعد از کشورهای همسایه، کشورهای آمریکا و کانادا و همچنین در میان کشورهای اروپایی آلمان، انگلستان و سوئد سهم بالایی از دقایق مکالمات هموطنان را به خود اختصاص می دهند.

وی درباره کیفیت ارتباطات بین الملل اضافه کرد: کیفیت مکالمات بین الملل علاوه بر کیفیت سیستم های ارتباطی مبدا و واسط، وابسته به شبکه کشور مقصد نیز هست که در این میان بهترین ASR (کیفیت) در شبکه بین الملل متعلق به کشورهای هلند و سوئد با حدود 57 درصد و بعد از آن استرالیا، اتریش، مالزی، فرانسه و آمریکا است و در میان کشورهای همسایه، امارات با حدود 41 درصد بهترین ASR و بعد از آن نیز کشورهای کویت، ترکمنستان و روسیه قرار دارند.

معدنی پور توضیح داد: البته آمار ترافیکی مکالمات کشور افغانستان در ایران مورد مقایسه قرار نگرفته است. چرا که حجم بالای این مکالمات مربوط به درخواست های اتباع این کشور در ایران است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 472

به "سهم کشورها از مکالمات ایرانی ها، برقراری بیشترین تماس با عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم کشورها از مکالمات ایرانی ها، برقراری بیشترین تماس با عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید