شیوه ارزیابی نیمسال جاری در دانشگاه شریف اعلام شد، نمره دهی عددی بین صفر تا بیست

به گزارش مجله افتخار، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی شریف در خصوص شیوه پیشنهادی برای نمره دهی و ارزیابی در نیمسال جاری اطلاعیه ای صادر کرد.

شیوه ارزیابی نیمسال جاری در دانشگاه شریف اعلام شد، نمره دهی عددی بین صفر تا بیست

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی مجله افتخار به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی این دانشگاه در خصوص شیوه پیشنهادی برای نمره دهی و ارزیابی در نیمسال جاری اطلاعیه ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده: در جلسه اخیر شورای مدیران آموزش دانشگاه، مجموعه نظرات دریافتی در خصوص شیوه پیشنهادی برای نمره ­دهی در نیم­سال جاری (در پاسخ به استعلام­ های اجرا شده) جمع بندی شد. با توجه به آنکه اکثریت نظرات دریافتی همچنان به انتخاب شیوه مرسوم نمره­ دهی (نمره­ دهی عددی بین صفر تا بیست) اختصاص داشت، لذا مقرر شد با فرض امکان برگزاری حضوری امتحانات پایان ترم در نیمسال جاری، اولا شیوه نمره دهی همان شیوه نمره دهی مرسوم دانشگاه (نمره­ دهی عددی بین صفر تا بیست) خواهد بود.

ثانیا علاوه بر تسهیلاتی که قبلا برای حذف ترم و حذف درس در این نیمسال اعلام شده است، تسهیلی به شرح زیر برای دانشجویان صرفا در این نیم­سال در نظر گرفته شود:

با توجه به شرایط خاص نیم­سال 2-1398، دانشجویان می ­توانند پس از ثبت قطعی تمامی نمرات این نیم­سال در کارنامه و در بازه زمانی که در نیم­سال تحصیلی آینده (1-1399) توسط معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تعیین و ملزومات آن در سامانه آموزش لحاظ خواهد شد، تقاضای تبدیل یکی از نمرات دروس خود به P (در صورت قرار دریافت نمره اخذ شده در محدوده قبولی) و یا W را داشته باشند. در صورت استفاده از گزینه تبدیل نمره یک درس به W، تعداد واحدهای باقیمانده در نیم­سال برای دانشجویان کارشناسی نباید کمتر از 8 واحد و برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی نباید کمتر از 6 واحد شود.

همچنین مقرر شد به مدرسین دروس توصیه شود موضوع ارزیابی مستمر دانشجو در طول نیم­سال را مدنظر داشته و به گونه ای برنامه ریزی کنند که بخش قابل توجهی از نمره درس بر اساس ارزیابی مستمر دانشجو قابل تعیین باشد.

ضمناً در صورتی که امکان برگزاری حضوری امتحانات پایان ترم از طرف مراجع ذی صلاح کشوری به طور کامل منتفی شود، تمهیدات پیش بینی شده به اطلاع خواهد رسید.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 983

به "شیوه ارزیابی نیمسال جاری در دانشگاه شریف اعلام شد، نمره دهی عددی بین صفر تا بیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوه ارزیابی نیمسال جاری در دانشگاه شریف اعلام شد، نمره دهی عددی بین صفر تا بیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید