طیبی: هنوز اراده برای پیشرفت کشور شکل نگرفته است ، لزوم ترسیم توسعه آینده صنایع خبرنگاران

به گزارش مجله افتخار، رئیس جهاد دانشگاهی کشور گفت: باید پیشرفت مورد قبول همگان باشد؛ اما متاسفانه هنوز اراده برای پیشرفت کشور شکل نگرفته است.

طیبی: هنوز اراده برای پیشرفت کشور شکل نگرفته است ، لزوم ترسیم توسعه آینده صنایع خبرنگاران

طیبی رییس، جهاد دانشگاهی کشور در تبادل نظر با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، درباره تهیه فهرستی از احتیاج های صنایع برای دانشگاه ها در جهت تسهیل برطرف آن ها اعلام کرد: در کل صنایع کشور باید برنامه های توسعه آینده برای 10 تا 15 سال آینده معین باشد، باید معین کنیم که به عنوان مثال نفت، گاز و پتروشیمی ما در آینده چگونه توسعه پیدا کند یا حتی توسعه حمل و نقل شهری ما به چه صورتی می خواهد پیش رود.

طیبی گفت: معین کردن این فرآیند نشان می دهد که در کدام نقاط ضعیف تر و در کدام نقاط قوی تر هستیم. مثلا آیا در فراوری تجهیزات مختلف یا دانش فراوری مواد، انجام پیمانکاری و اجرای طرح های عظیم توانایی لازم را داریم یا خیر. بدون شک با آگاهی از این مراحل می توانیم احتیاج ها را معین کنیم و برطرف آن ها را به تیم های تخصصی و توانمند بسپاریم.

رییس جهاد دانشگاهی کشور در پاسخ به این سوال که چرا تا به امروز فهرستی از احتیاج های صنایع برای انجام پروژه های کاربردی و عظیم تهیه نشده است، مطرح کرد: ما فکر می کنیم که هنوز اراده برای پیشرفت کشور شکل نگرفته است و دلیل آن معین نیست.

وی ادامه داد: ما باید دعوا های سیاسی خود را کنار گذاریم یا حداقل بدانیم که در کدام مورد دعوا نموده و در کدام مورد بر سر مسائل توافق کنیم. پیشرفت باید مورد قبول همگان باشد؛ به ویژه حال که در شرایط تحریم قرار گرفته ایم. شرایط باید به گونه ای مدیریت گردد که حوزه داخلی آسیبی نبیند، چون در روز های تحریم هزینه ها بالا می رود و زمان بیشتری را به نتیجه رسیدن باید صرف کرد.

به گفته طیبی، اراده باید بین سیاسیون ما ایجاد گردد که در مسائل مرتبط با پیشرفت و اقتصاد مقاومتی متحد و متفق باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1525

به "طیبی: هنوز اراده برای پیشرفت کشور شکل نگرفته است ، لزوم ترسیم توسعه آینده صنایع خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طیبی: هنوز اراده برای پیشرفت کشور شکل نگرفته است ، لزوم ترسیم توسعه آینده صنایع خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید