مسابقه طراحی نشان هویت بصری شیراز برگزار می گردد

به گزارش مجله افتخار، خبرنگاران/فارس رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز طراحی نشان هویت بصری این شهر را الزامی برای متمایزکردن فرهنگ این شهر از دیگر شهرهای جهان دانست و گفت: این نشان، نقش مؤثری در انتقال ارزش های والای فرهنگی و هویتی ایفا خواهد نمود.

مسابقه طراحی نشان هویت بصری شیراز برگزار می گردد

جهت دریافت مشاوره خدمات کاتالوگ تبلیغاتی از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

سولماز دهقانی یکی از عوامل اساسی شکل دهی و معنابخشی به مناظر شهری را موضوع هویت دانست و مطرح نمود: هویت عاملی است که می توان به وسیله آن شهرها و مناظر شهری را از یکدیگر متمایز کرد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از شورای شهر شیراز، دهقانی با بیان اینکه هویت شهری ریشه در فرهنگ، رسوم و حس مکان دارد، افزود: در واقع هویت شهری ذهنیت و استنباط شهروندان از شهر را معنا می بخشد و از همین رو است که انسان ها در مواجهه با نمادها و نشانه های یک فرهنگ، به صورتی ناخودآگاه از مضامین نهفته در نمادهای فرهنگی برخوردار می شوند.

این عضو شورای اسلامی شهر شیراز اعلام کرد: همانگونه که استفاده از نمادهای بصری در آثار اسطوره ای، ملی و مذهبی کاربرد داشته است، طراحی نشان هویت بصری شیراز نیز زمینه تقویت هویت و فرهنگِ شهری را تقویت کند و موجب وحدت و هماهنگی در طراحی سیما و مناظر آن گردد.

دهقانی، سیاستگذاری و برنامه ریزی شهرداری شیراز را به منظور برگزاری مسابقه طراحی نشان هویت بصری به همین دلیل برشمرد و افزود: مراسم رونمایی از پوستر فراخوان مسابقه طراحی نشان هویت بصری شیراز به زودی برگزار خواهد شد و این جشنواره با داوری داوران ملی و بین المللی به انتها خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1306

به "مسابقه طراحی نشان هویت بصری شیراز برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسابقه طراحی نشان هویت بصری شیراز برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید