گوشی های دارای شناسه جعلی ظرف 3 روز از شبکه خارج می شوند

به گزارش مجله افتخار، حمیدرضا دهقانی نیا در شبکه پیام رسان بله در مورد موضوع جعل شناسه IMEI گوشی تلفن همراه توضیح داد.

گوشی های دارای شناسه جعلی ظرف 3 روز از شبکه خارج می شوند

وی گفت: شناسه IMEI قابل جعل است و خبری که روزهای گذشته توسط برخی خبرگزاری ها مبنی بر جلوگیری طرح رجیستری از جعل IMEI منتشر شده، نادرست بوده است و اساساً از نظر فنی قابل اجرا نیست. اما در طرح رجیستری، تنها به شناسه IMEI اکتفا نشده و سامانه ترکیبی ثبت گوشی را تشخیص می دهد.

سخنگوی رجیستری گوشی گفت: تمامی دستگاه های سیم کارت خوری که دارای شناسه IMEI جعل شده باشند، توسط سامانه همتا به عنوان دستگاه مجعول شناسایی شده و به صورت کاملاً سیستمی و بدون دخالت انسان، در کمتر از 3 روز از زمان روشن شدن، مسدود می شوند و دیگر امکان دریافت خدمات اپراتوری را نخواهد داشت.

وی تاکید کرد: امکان دور خوردن طرح رجیستری از طریق جعل شناسه IMEI به هیچ عنوان وجود ندارد. آنچه مورد اهمیت است و موضوع اصلی اطلاعیه همتا نیز بود، اطلاع رسانی درباره این تخلف به مردم برای پیشگیری از متضرر شدن آنها است.

دهقانی نیا به خریداران گوشی تلفن همراه توصیه کرد که قبل از خرید نسبت به استعلام اصالت دستگاه از طریق درگاه همتا اقدام کرده و سپس در حضور فروشنده، دستگاه را برای خود فعال سازی کنند.

به گزارش مجله افتخار، روز گذشته سامانه اطلاع رسانی رجیستری تلفن همراه (همتا) با هشدار نسبت به اقدام برخی سودجویان در جعل شناسه IMEI گوشی های تلفن همراه، گفت که مجازات قانونی از جمله حبس و جزای نقدی در انتظار جاعلین است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 201

به "گوشی های دارای شناسه جعلی ظرف 3 روز از شبکه خارج می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوشی های دارای شناسه جعلی ظرف 3 روز از شبکه خارج می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید