یک بار برای همواره به آشپزخانه خود نظم دهید

به گزارش مجله افتخار، از آنجایی که فضای آشپزخانه دارای وسایل ریز و درشت زیادی است، نظم و ترتیب در آن اهمیت بسیاری دارد.

یک بار برای همواره به آشپزخانه خود نظم دهید

سازمان دهی و نظم دهی آشپزخانه را می توان فرآیندی دائمی دانست که در طول زمان، دچار تکامل و تغییرات بسیاری می گردد. در این مطلب از خبرنگاران با شما هستیم تا به معرفی ایده هایی برای نظم دهی آشپزخانه می پردازیم.

ایده هایی برای نظم دهی آشپزخانه

این ایده ها شامل تغییراتی از جابه جایی وسایل گرفته تا تغییر روش ها و ترفندهای نظم دهی هستند.

ظرف های شیشه ای را به عنوان دکور بهره ببرید

یکی از راه های منظم نگهداری از ظرف های مواد غذایی خشک، انتخاب قوطی هایی است که دوستشان دارید و می توانید از آن ها به عنوان وسایل تزئینی آشپزخانه خود بهره ببرید. برای این منظور فقط کافی است یک طرح را انتخاب نموده و آن را با یاری ظروف خود در آشپزخانه پیاده کنید.

وسایل داخل انبار را با برچسب، تعیین کنید

استفاده از برچسب های ساده برای شیشه ها و بطری های مختلف نیز می تواند در نظم دهی آشپزخانه شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. برای یکدست شدن این وسایل، حتی برای آن هایی که فکر می کنید به برچسب احتیاجی ندارند هم برچسب بزنید. بر روی بطری ها برچسب بچسبانید و با این روش، آشپزخانه خود را منظم تر و یکدست تر کنید.

یک سبد به وسایل بهداشتی تان اختصاص دهید

فضای ذخیره سازی که در کابینت و فضای زیر سینک ظرف شویی وجود دارد، به راحتی قابل کنترل بوده و می تواند به برترین شکل ممکن سازمان دهی گردد. برای نظم دهی کابینت زیر سینک می توانید از سبدهای کوچکی بهره ببرید که به داخل درب کابینت متصل و از آن آویزان می شوند.

چای و وسایل مربوط به آن را در یک کشو چیدمان کنید

برای عاشقان چای هم توصیه ای هوشمندانه داریم. شما می توانید با انتخاب یک کشو یا کابینت جداگانه برای چای خود، تمامی چای و دمنوش های کیسه ای، بسته های چای، فنجان های مخصوص یا هر چیزی که به چای و قهوه مربوط می شوند را به صورت کاملا تفکیک شده و منظم نگهداری کنید.

استفاده از دیوار خالی به عنوان فضای ذخیره سازی از ایده هایی برای نظم دهی آشپزخانه

وقتی صحبت از نظم دهی آشپزخانه می گردد باید بدانید که هر فضای کوچکی نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود. به همین علت هم اگر هنوز برای بعضی از وسایل خود، فضای کافی پیدا ننموده اید می توانید از دیوارهای خالی آشپزخانه تان یاری بگیرید و بعضی از وسایل را با یاری ایده های مجذوب کننده و متفاوتی روی دیوار بیاویزید. برای اینکه چیدمان زیبایی در خانه خود داشته باشید به مطلب 7 ترفند ساده برای شیک تر شدن خانه شما سر بزنید.

مرکز فرماندهی آشپزخانه را در جایی پنهان قرار دهید

مرکز فرماندهی آشپزخانه، در واقع همان جایی است که تقویم های خانوادگی، اوراق و نامه های مهم، قبض های پرداختی و تمامی موارد مشابه در آن نگهداری می شوند. توصیه می کنیم برای نظم دهی آشپزخانه خود، تمامی این موارد را در جایی پنهان قرار دهید.

دیوار خالی آشپزخانه را با تخته پر کنید

اگر در آشپزخانه تان، هنوز یک دیوار خالی دارید که به کارتان نمی آید، می توانید آن را با تخته سیاه یا رنگ سیاه مخصوص پر کنید. این فضا می تواند برای یادداشت های مختلفی مثل فهرست مواد غذایی موردنیاز، برنامه های غذایی و خیلی از موارد دیگری که ممکن است یادتان برود به دردتان بخورد.

استفاده از سینی روی کانتر از ایده هایی برای نظم دهی آشپزخانه

با وجودی که خیلی از افراد در چیدمان کابینت آشپزخانه ایرانی خود دوست دارند پیشخوان و کانتر آشپزخانه شان را خالی و خلوت نگه دارند، باید بگوییم اتفاقا این سطوح می توانند در نظم دهی آشپزخانه شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشند. مسئله مهم اینجاست که استفاده از این فضا باید در نهایت ترتیب و نظم باشد.

در فرورفتگی های کابینت ها از سبدهای متحرک بهره ببرید

امروزه فروشگاه های لوازم خانگی، انواع و اقسام سبدهایی را به فروش می رسانند که برای گوشه های بی استفاده و فرورفتگی و گودی های کابینت، انتخاب های بسیار خوبی هستند. بهتر است در زمان خرید این سبدها به سراغ مدل های متحرک و چرخشی بروید تا دسترسی شما به تمامی وسایل درون سبد بیشتر باشد.

برای نظم دهی کشوها از ایده هایی برای نظم دهی آشپزخانه

احتمالا اگر همه درهای ظروف و وسایل زیاد دیگر را درون کشو بیندازید، کار بسیار راحت و بی دردسری است، اما اگر بخواهید به نظم دهی آشپزخانه تان فکر کنید، ضروری است تمامی کشوها را به صورت تفکیک شده و سازمان بندی شده ای منظم کنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب مقرون به صرفه ترین فرش ها در دکور منزل را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 31 تیر 1401 بروزرسانی: 31 تیر 1401 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 2052

به "یک بار برای همواره به آشپزخانه خود نظم دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک بار برای همواره به آشپزخانه خود نظم دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید