یک دیدار سینمایی در فارابی با محوریت بین الملل

به گزارش مجله افتخار، اعضای شورای مرکزی کانون کارگردانان خانه سینما با معاون بین الملل بنیاد سینمایی فارابی در محل این بنیاد دیدار و گفت وگو کردند.

یک دیدار سینمایی در فارابی با محوریت بین الملل

به گزارش مجله افتخار به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در این دیدار شرکت کنندگان در جلسه به بیان دیدگاه های خود درباره انتخاب فیلم برای اسکار، جشنواره جهانی فیلم فجر و نحوه عرضه بین الملل و برپایی چتر سینمای ایران در بازارهای مختلف پرداختند.

در این چارچوب، اعضاء شورای مرکزی کانون کارگردانان بر لزوم حمایت از سینمای مستقل، پاسخگویی به نسل جوان سینما، نگاه حمایتی بنیاد به بخش های فعال و تصدی گری بیشتر خانه سینما و عدم رقابت فارابی با بخش خصوصی تاکید داشتند و از ایجاد فضای مصاحبه با معاون بین الملل استقبال کردند.

رائد فریدزاده – معاون بین الملل بنیاد سینمایی فارابی – و کامیار محسنین – کارشناس ارشد بین الملل بنیاد – نیز در این دیدار توضیحاتی را در باب نحوه و پیشینه انتخاب اعضای کمیته انتخاب فیلم برای اسکار، فعالیت های بخش بین الملل ارائه نمودند.

فریدزاده با تقدیر از دلسوزی کانون کارگردانان، با تاکید بر لزوم همیاری بیشتر میان اصناف خانه سینما و بین الملل سینمای ایران در مقطع کنونی، گفت که ترجیح بر پاسخ به نامه دوم کانون کارگردانان در جلسه ای حضوری بوده است. سیاست های کاهش تصدی گری که مورد نظر مدیریت سینمایی نیز هست، مستلزم تدارک زیر ساخت های ضروری است تا انتقال امور به شکلی ابتر باقی نماند. بنیاد نیز برای این انتقال تدریجی تا زمان وجود زیرساخت ها در خانه سینما استقبال می نماید و از تشکیل کارگروهی مشورتی برای اخذ آراء و نظریات سازنده سینماگران در کلیه جنبه های فعالیت های بین المللی استقبال می نماید – و اینگونه تحولات جهت گسترش همکاری ها همان امری ست که در نامه مدیر عامل خانه سینما نیز مورد نظر بوده است.

محسنین نیز وجود واحد بین الملل منسجم در خانه سینما را جهت انجام این انتقال تدریجی پر اهمیت توصیف کرد تا این فعالیت به شکلی ممتد و مستمر در طول سال قابل پیگیری باشد و گشایش در سایر زمینه های پیشنهادی را منوط به گذر از محدودیت های مالی و ملاحظات اجتماعی و سیاسی دانست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 مهر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 18

به "یک دیدار سینمایی در فارابی با محوریت بین الملل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک دیدار سینمایی در فارابی با محوریت بین الملل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید