8 حقیقت درباره جهان که کمتر کسی از آن ها باخبر است

به گزارش مجله افتخار، در این خبر درباره حقیقت هایی گفته ایم که تا به حال کسی از آنها خبر نداشته است.

8 حقیقت درباره جهان که کمتر کسی از آن ها باخبر است

مدرسه بدون شک از مکان هایی است که به وجود ما ارزش می بخشد. ما در مدرسه دانش زیادی می آموزیم که راهنمای ما در زندگی است. با این حال، اگر قرار بود هر چه که در جهان وجود دارد را در مدرسه یاد بگیریم، باید همه عمر خود را در کلاس درس سپری می کردیم. جهانی ما آنقدر وسیع و پر رمز و راز است که حتی زمانی که فکر می کنیم همه چیز را درباره آن می دانیم، باز هم چیز هایی هست که هیچ اطلاعی درباره شان نداشته باشیم.

1- آسمان خراش های هنگ کنگ یک دروازه برای عبور اژد ها دارند

این حفره ها که در وسط آسمان خراش های هنگ کنگ جای گرفته اند و به آن ها دروازه اژدها گفته می گردد، معنای بسیار ویژه ای دارند. نه به معماری بلکه به فنگ شویی ارتباط دارند. این حفره ها برای آن هستند که انرژی مثبت بتواند از میان آسمان خراش ها عبور کند.

بر اساس فنگ شویی، اژد ها که نماد خرد است، می تواند از کوه ها به سوی اقیانوس ها پرواز و از میان ساختمان ها عبور کند و به این ترتیب، جریانی از انرژی خوب در اطراف آن ها ایجاد کند.

2- حقیقت سیب زمینی سرخ نموده

در انگلیسی به سیب زمینی سرخ نموده سیب زمینی فرانسوی (French Fries) گفته می گردد، اما حقیقت آن است که می شد که حالا نام آن سیب زمینی بلژیکی باشد. در تاریخ آمده که منشأ این غذا رود موز در کشور بلژیک است که در آنجا روستاییان از گذشته ماهی سرخ شده می خوردند. وقتی زمستان فرا می رسید و رود یخ می بست، روستاییان به جای ماهی، سیب زمینی سرخ شده می خورد.

این غذا پس از آن سیب زمینی فرانسوی نام گرفت که بعضی آمریکایی ها با آن آشنا شدند. از آنجایی که زبان غالب در جنوب بلژیک، فرانسوی است، آمریکایی نام این غذا را بی معطلی سیب زمینی فرانسوی گذاشتند.

3- پیاده روی های کشور های اسکاندیناوی به سیستم گرمایشی مجهز است

گاهی به خصوص در کشور های بسیار سرد جهان، خلاصی از برف می تواند کار دشواری باشد. این موضوع به خصوص می تواند درمورد مسأله حمل و نقل و رفت و آمد ضروری باشد. اما نروژ و فنلاند به ما نشان داده اند که برف برای آن ها مشکل بزرگی نیست. آن ها المنت های الکتریکی بر روی پیاده رو ها نصب نموده اند تا دیگر برفی روی آن ها باقی نماند.

سیستم گرمایشی پیاده رو های آن ها ثابت نموده که گزینه ارزان تری هستند و اندازه سرخوردگی ها و سقوط ها روی زمین یخ زده خیابان هم کمتر شده است.

4- در صحرای بزرگ آفریقا برف می بارد

وقتی به صحرای بزرگ آفریقا فکر می کنیم، به احتمال زیاد اولین چیزی که به فکر مان می آید یک بیابان بسیار آفتابی و خشک است؛ و سخت می گردد آن را پوشیده از برف تصور کرد. شاید عجیب به نظر برسد، اما در سال 2018 در صحرای بزرگ آفریقا برف آمد و این بیابان پوشیده از لایه نازکی از برف شد.

این بارش برف گرچه یک روز بیشتر به طول نیانجامید، اما دومین باری بود که چنین اتفاقی در آنجا رخ می داد. در سال 1979 هم یک بارش برف دیگر در صحرای بزرگ آفریقا ثبت شده بود.

5- نیوزلند شیب دارترین خیابان جهان را دارد

نیوزلند شیب دارترین خیابان جهان را دارد که در کتاب رکورد های جهانی گینس هم به ثبت رسیده است. خیابان بالدوین نام این خیابان مسکونی مشهور است.

6- حیوان رسمی اسکاتلند اسب تک شاخ است

اسب های تک شاخ رسماً حیوان ملی کشور اسکاتلند هستند. اسب های تک شاخ بخش مهمی از فرهنگ اسطوره ای اسکاتلند را تشکیل می دهند. این موجود افسانه ای نماد معصومیت و در عین حال، قدرت هستند. به همین علت اسکاتلندی ها تصمیم گرفتند آن را نماد کشور خود نمایند.

7- کفش پاشنه بلند در ابتدا برای مردان طراحی شده بود

در حدود قرن دهم میلادی، آدم ها متوجه شدند اگر در هنگام اسب سواری، پاشنه کفش شان بلند باشد، پا در رکاب محکم تر می ماند. به همین علت کفش های پاشنه بلند خیلی زود در میان مردانی که اسب سواری می کردند محبوبیت یافت. در قرن هفدهم میلادی، این کفش های پاشنه بلند در اروپا مد شدند، به خصوص در میان طبقات بالاتر جامعه، هم مردان و هم زنان. سال ها گذشت تا اینکه کفش های پاشنه بلند بیشتر یک مد زنانه شدند.

8- برنج قدیمی ترین ماده غذایی است که هنوز هم به عنوان غذا مصرف می گردد

برنج که غذا های مختلفی با آن درست می گردد، قدیمی ترین ماده غذایی است که هنوز مصرف می کنیم. انسان کشت برنج را از حدود 12 هزار تا 15 هزار سال قبل شروع کرد. یک ماده غذایی دیگر به قدمت برنج، ذرت است که بین 7،500 تا 12 هزار سال قبل در مکزیک پرورش داده می شد.

بیشتربخوانید

منبع: روزیاتو

خبرنگاران وب گردی وبگردی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 مهر 1401 بروزرسانی: 8 مهر 1401 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 2100

به "8 حقیقت درباره جهان که کمتر کسی از آن ها باخبر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 حقیقت درباره جهان که کمتر کسی از آن ها باخبر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید