آنگولا؛ جواهر پنهان گردشگری در آفریقا

به گزارش مجله افتخار، آنگولا چندان شناخته شده نیست. در مرکز کشور کوهستان داریم، در شمال جنگل های استوایی، و در جنوب تا مرز نامیبیا کویر.

آنگولا؛ جواهر پنهان گردشگری در آفریقا

آنگولا تا 20 سال پیش درگیر جنگ داخلی بود اما این کشور ظرف دو دهه به یک صادرنماینده عمده نفت تبدیل شده و توان عظیمی برای گردشگری دارد. با تمامی زیبایی های طبیعی این کشور که در این برنامه به گوشه ای از آنها خواهیم پرداخت جذب گردشگر چندان سخت نیست.

سفر خود را در امتداد ساحل شروع می کنیم و از حاشیه جنوبی لواندا، پایتخت این آنگولا به میرادورو دا لوا می رسیم که به زبان پرتغالی یعنی منظر ماه. دست طبیعت اینجا منظره ای شبیه سطح ماه پدید آورده است.

ایستگاه بعدی دلتای رود کوانزا در ساحل اقیانوس اطلس است، کوانزا لاج ساحلی فوق العاده برای تماشا و ماهیگیری دارد. جرج دیاموندیس، از گردانندگان کوانزا لاج است و می گوید که علاوه بر گردشگران محلی شماری گردشگر بین المللی نیز از این منطقه بازدید می نمایند.

او در پاسخ به این پرسش که برای سرمایه گذار یا گردشگر در ساحل 1600 کیلومتری آنگولا چه امکاناتی هست می گوید: از منظر گردشگری اینجا یک جواهر پنهان است. آنگولا چندان شناخته شده نیست. در مرکز کشور کوهستان داریم، در شمال جنگل های استوایی، و در جنوب تا مرز نامیبیا کویر. بنابراین فرصتهای زیادی برای سرمایه گذاری در آنگولا هست.

بعد نوبت به گردش در پارک ملی کیساما می رسد. گرچه حیات وحش این پارک با جنگ داخلی آسیب دیده بود اما برای احیای آن، طی پروژه ای به نام کشتی نوح، حیواناتی را از آفریقای جنوبی و بوتسوانا به این نقطه آوردند.

حیواناتی نظیر فیل ، گورخر، زرافه، گاومیش، میمون اینجا دیده می شوند و در رودخانه کاوا در کوانزا نیز دوزیستانی نظیر گاو دریایی و کروکودیل هم به چشم می خورد. نگهداری از این پارک ملی عظیم که بیش از 100 هکتار وسعت دارد برای جوانان اشتغال زایی نیز نموده است.

در ادامه ماجراجویی مان به موج سواری در کابو لدو نگاهی می اندازیم. منطقه ای ساحلی که استراحت گاه های خصوصی، و امکان انجام ورزش های آبی را در کنار هم دارد.

پائولو آگوستو و خانواده اش مالک مرکز تفریحی کارپه دی یم هستند؛ ساحل یک اقامتگاه گردشگری سبز دارد، با مواد بازیافت شده، انرژی خورشیدی و مناظر بدیع.

پائولو می گوید: این یکی از زیباترین مناطق آنگولا برای گردشگری است؛ اینجا رودخانه کوانزا را برای موج سواری در کنار پارک ملی داریم. به نظرم باید اینجا سرمایه گذاری کرد چون این نقطه بکر است. به مراکز تفریحی و خدماتی، و سرمایه گذاری بیشتر احتیاج داریم.

آنگولا با مناطق تفریحی اینچنینی در نزدیکی پایتخت به اقتصاد خود تنوع داده و سرمایه گذاران را مجذوب می نماید.

  • یورونیوز
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 149

به "آنگولا؛ جواهر پنهان گردشگری در آفریقا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنگولا؛ جواهر پنهان گردشگری در آفریقا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید