اسلامی: دستگاه های اجرایی مقدمات سفر های نوروزی را پیش بینی نموده اند ، وزارت راه تابع ستاد کروناست خبرنگاران

به گزارش مجله افتخار، وزیر راه گفت : در موضوع سفر های نوروزی، وزارت راه تابع ستاد مقابله با کروناست، اما همه دستگاه های اجرایی مرتبط با سفر، مقدمات این سفر ها را پیش بینی نموده اند.

اسلامی: دستگاه های اجرایی مقدمات سفر های نوروزی را پیش بینی نموده اند ، وزارت راه تابع ستاد کروناست خبرنگاران

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، محمد اسلامی در حاشیه مراسم بهره برداری از طرح های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه نمود: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و سازمان هواپیمایی کشوری در حال تهیه و آماده سازی مقدمات مربوط به سفر های نوروزی هستند، اما در اجرا، تابع مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

وی اضافه نمود: پیش بینی می کنیم در صورت مجاز بودن سفر ها در ایام نوروز، مردم بیش از گذشته از وسایل حمل و نقل عمومی اعم از اتوبوس، قطار و هواپیما استفاده نمایند و به همین دلیل، از هم اکنون آمادگی انجام سفر های نوروزی را در دستگاه های تابعه ایجاد نموده ایم.

اسلامی گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مقابله با کرونا متولی اعلام مجاز بودن یا نبودن سفر ها در ایام تعطیلات نوروزی هستند و ما آمادگی کامل داریم در تعامل و همکاری با این دستگاه ها، مصوبات ستاد را اجرا کنیم، اما نباید به دلیل احتمال لغو سفر های نوروزی، دستگاه های اجرایی وابسته آمادگی این امر را نداشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی اضافه نمود: نوسازی روکش آسفالت، خط کشی و نصب علائم هشدار دهنده بویژه در نقاط حادثه خیز و پر خطر از اولویت های طرح های نوروزی سازمان راهداری است.

وی همچنین در مورد برطرف نقاط حادثه خیز جاده ای گفت: با همکاری پلیس راه نیروی انتظامی 251 نقطه حادثه خیز در جاده های کشور شناسایی شد که 200 نقطه آن حذف و اصلاح شده است و برای برطرف دیگر نقاط حادثه خیز در حال فعالیت هستیم.

وزیر راه و شهرسازی اضافه نمود: بیشتر نقاط حادثه خیز باقی مانده از نوعی هستند که نیازمند ساخت تقاطع های غیر هم سطح هستند و در نزدیکی شهر ها واقع شده اند که قرار است ضمن اقدام به آشکار سازی این نقاط، هرچقدر که در تأمین اقتصادی پروژه ها پیروز بودیم و توانستیم اعتبار جذب کنیم، این تقاطع های غیر هم سطح را هم احداث کنیم.

اسلامی ادامه داد: با این وجود همچنان سهم عوامل انسانی در تصادفات بالای 80 درصد است و عواملی، چون بی توجهی به روبرو یا خواب آلودگی راننده جز عواملی هستند که بیشترین تصادفات منجر به تلفات را رقم می زنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1476

به "اسلامی: دستگاه های اجرایی مقدمات سفر های نوروزی را پیش بینی نموده اند ، وزارت راه تابع ستاد کروناست خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسلامی: دستگاه های اجرایی مقدمات سفر های نوروزی را پیش بینی نموده اند ، وزارت راه تابع ستاد کروناست خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید