انتشار بوی بد در عسلویه به دلیل فراوری و ذخیره سازی غیر استاندار گوگرد

به گزارش مجله افتخار، در روزهای گذشته در اثر وزش باد، بوی بدی شبیه به تخم مرغ گندیده و یا به گفته اهالی این منطقه بوی سیر در شهر عسلویه منتشر شده است.

انتشار بوی بد در عسلویه به دلیل فراوری و ذخیره سازی غیر استاندار گوگرد

مسئول دبیرخانه پایش آلودگی صنایع نفت، گاز و انرژی و اثرات آن بر سلامت در مورد این موضوع به مجله افتخار گفت: انتشار بوی بد در منطقه عسلویه حاصل فعالیت شرکت های پتروشیمی در این منطقه و فراوری صدها تن گوگرد می باشد که متأسفانه به شکل استانداردی ذخیره سازی نمی شود لذا هر از گاهی شاهد بروز این آلودگی ها حتی در کف خیابان ها هستیم و مردم آن منطقه می گویند وقتی با اتومبیل رد می شویم لاستیک ها زرد می شود.

دکتر شکراله فرخی با اشاره به اظهارات مردم منطقه عسلویه در مورد آلودگی های گوگردی اضافه نمود: قطعاً غلظت بالای گوگل در منطقه عسلویه می تواند باعث بیماری های مختلفی در سیستم گوارشی، تنفسی و پوست افراد منطقه شود، بنابراین تاکید می شود که نگهداری این محصولات پتروشیمی به صورت کاملاً استاندارد صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ذخیره سازی محصولات پتروشیمی در عسلویه کاملاً غیراستاندارد است، گفت: بوی گوگرد مانند بوی تخم مرغ گندیده است و بوی بسیار متعفنی را ایجاد می نماید، به همین خاطر مردم منطقه به راحتی این بوی بد را در هوا احساس می نمایند.

مسئول دبیرخانه پایش آلودگی صنایع نفت، گاز و انرژی و اثرات آن بر سلامت وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان نمود: مثل گرد و خاک که در هوا پراکنده می شود گوگرد نیز به همین صورت در هوا پخش می شود و موجب به وجود آمدن یک توده ابر زرد رنگ در فضا می شود.

فرخی توضیح داد: قرار دریافت در معرض این بوی بد می تواند عوارضی مانند حالت تهوع و بروز سردرد در افراد را موجب شود و در طولانی مدت نیز عوارض دیگری را در پی داشته باشد.

به گزارش مجله افتخار، گاز بدبوی منتشر شده در منطقه عسلویه مربوط به گوگرد ذخیره سازی شده به شکل غیراستاندارد است که با وزش باد و یا تغییرات جوی چون بارش باران شدت می یابد و انتشار بوی بد گاز در عسلویه موجب نگرانی ساکنان منطقه شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 186

به "انتشار بوی بد در عسلویه به دلیل فراوری و ذخیره سازی غیر استاندار گوگرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار بوی بد در عسلویه به دلیل فراوری و ذخیره سازی غیر استاندار گوگرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید