اولین تریلر کاملا هیدروژنی جهان رونمایی شد

به گزارش مجله افتخار، یک شرکت فرانسوی پیروز به ساخت نخستین پلتفرم تریلر 100 درصد هیدروژنی جهان با بُرد 800 کیلومتر و قابلیت حمل 18 تا 44 تن بار شده است.

اولین تریلر کاملا هیدروژنی جهان رونمایی شد

شرکت فرانسوی گاسین(Gaussin) قصد دارد اولین نمونه از نسل نو پلت فرم تریلرهای خود را در اواسط سال 2021 عرضه کند. این شرکت می گوید اولین سیستم پیشران 100 درصد هیدروژنی را برای تراکتورهای کلاس هشت و کامیون ها خواهد بود.

این پلتفرم که برای کامیون های کاملا برقی هم قابل استفاده است، از طریق باتری های شارژ سریع تأمین نیرو خواهد شد.

این شرکت در بیانیه خود گفت: گاسین اولین اسکیت بورد- به معنی پلتفرم تریلر- جهان را برای کامیون ها و تراکتورهای کلاس هشت هیدروژنی یا تمام برقی و پیمایش های طولانی و همچنین مسافت های کوتاه ارائه می دهد. این یک پلتفرم همه کاره و ماژولار است که برای اهداف مختلف بازار طراحی شده است.

این شرکت ادعا می کند که پلتفرم نو آن شامل عناصر اصلی مورد نیاز برای تولید نسل بعدی کامیون های جاده است، زیرا دولت ها در سراسر جهان در حال افزایش محدودیت ها علیه کامیون های سنتی هستند.

این پلتفرم شامل یک شاسی فوق سبک است که وزن آن 400 کیلوگرم و کمتر از سایر شاسی های مشابه در بازار است. همچنین از مخازن هیدروژن، پیل های سوختی، موتورهای الکتریکی، محورها و سیستم تعلیق بهره می برد.

کامیون های برقی با استفاده از این پلتفرم با گزینه تعویض سریع سه دقیقه ای باتری تا 400 کیلومتر برد خواهند داشت. در همین حال، کامیون های هیدروژنی با صرف 20 دقیقه زمان برای سوخت گیری، توانایی رسیدن به برد 800 کیلومتری را دارند.

طبق اعلام این شرکت، مشتریان همین امسال می توانند به این پلتفرم دسترسی داشته باشند و آن را برای حمل بارهای 18 تا 44 تن مورد استفاده قرار دهند.

هیدروژن که هنوز هم به نام یک سوخت مناسب برای وسایل نقلیه تجاری بسیار مورد بحث است، می تواند جایگزین موتورهای سوخت سنتی شود.

این شرکت قصد دارد اولین نمونه های اولیه خود را اواسط سال 2021 تولید کند و شرکتی به نام مایکرووست(Microvast) هم بسته باتری های آن را تهیه می کند.

گاسین در بیانیه خود آورده است: هدف اصلی این پلتفرم پاک، سرعت بخشیدن به انتقال به راه حل های پاک و هوشمند برای حمل و نقل کالا است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1689

به "اولین تریلر کاملا هیدروژنی جهان رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین تریلر کاملا هیدروژنی جهان رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید