با این نقاشی ها بدون خروج از خانه سفر کنید!

به گزارش مجله افتخار، با تماشای بعضی از تابلوهای نقاشی می توانیم برای مدتی از دنیای واقعی و محدود اطرافمان خارج شده و راهی سفری خیالی شویم.

با این نقاشی ها بدون خروج از خانه سفر کنید!

جهت دریافت خدمات پتینه کاری چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران، الجزیره در گزارشی به معرفی چند تابلو نقاشی پرداخته است که تماشای آن ها برای مدتی بیننده را از جهانی محدود اطرافش خارج می نماید.

در این گزارش آمده است: خیلی ها آرزو می نمایند به گذشته برگردند؛ البته نه فقط به دوران قبل از کرونا، بلکه به دوره ای از تاریخ که شبکه جهانی وب و بسیاری از این تکنولوژی های ارتباطی هنوز اختراع نشده بود. آن ها آرزو می نمایند به زمانی بروند که خبری از جنگ، قحطی، پناهندگی و کرونا نباشد.

مهمترین ویژگی هنر این است که می تواند برای مدت کوتاهی هم که شده ما را از جهانی غم انگیز اطرافمان جدا کند. چیزی که به آن نیاز داریم شاید یک فنجان نوشیدنی گرم، یک کلبه کوچک زیبا و یا دشتی سرسبز باشد که انتهایش ناپیداست. شاید ما به همه این ها نیاز داریم تا بتوانیم از همه آنچه در جهانی روزمره طاقتمان را طاق نموده است کمی دوری کنیم.

هنر تنها وسیله ای است که می توان با آن بدون خارج شدن، از خانه فرار کرد!

در ادامه این گزارش چند تابلو نقاشی که شما را به گردشی خیالی می برند، معرفی شده است:

مهمانی شبانه نقاش روس

سرگئی سوریدوف ـ نقاش روس ـ در تابلو (Festival evening) یا مهمانی شبانه که در سال 2014 ترسیم شده است، گستره ای از زمان و مکان را در اختیار بیننده قرار می دهد. در فضایی به مساحت 75 در 95 سانتی متر، میزی در میان باغی از گل کشیده شده و چرغ های زیبای اطراف آن به انتظار کسی که روی جایگاه و دور میز بنشیند روشن مانده اند.

این نقاشی مربوط به مکتب واقع گرایی یا رئالیسم است و نقاش روسی از رنگ های طبیعی در آن استفاده نموده است. نقاش به جزئیات اثر، توجه خاصی داشته است؛ به طوری که روی میز تمام وسایل با دقت و به زیبایی چیده شده اند. همچنین باغ و گل ها و درختان به زیبایی ترسیم شده اند. تماشای این تابلوی منسجم، بسیار آرامش بخش است.

میز چای فرزند امپراتور روسیه

دومین نقاشی، تابلو میز چای است که در سال 1935 توسط دوشس روسیه الگا الکساندروویچ ـ فرزند امپراتور روسیه الکساندر سوم ـ ترسیم شده است. این تابلو با استفاده از آب رنگ در مساحت 32 در 39 سانتی متر ترسیم شده است. الگا الکساندروویچ پولی که از فروش این اثر به دست آورده را همچون دیگر آثارش وقف خیریه نموده است.

این نقاشی تمثیلی واقعی از خانه روستایی دوشس روسیه است. پنجره رو به مزرعه گگردده می گردد و داخل اتاق میزی است که با پارچه تور دوزی شده پوشیده شده و ظروف چینی چای با رنگ های آبی و سفید که مورد علاقه دوشس بوده، چیده شده است. جایگاه راحتی نیز ترسیم شده که اطرافش را گل های لاله و گل های دیگر پوشانده است. این تابلو زندگی آرام دوشس روسیه بعد از سقوط خاندان پادشاهی روسیه، در یک روستا را به نمایش گذاشته است.

نور ماه بالای اقیانوس

تابلو سوم اثر ماریانا فاستر به نام (Moonlight Over The Ocean) یا نور ماه بالای اقیانوس، ترسیم نماینده یک ساحل خلوت و آرام است. آسمان را نور ماه و ستاره ها پوشانده اند. یک زن و مرد کنار ساحل و دور از هیاهوی جهان نشسته اند. این تابلو آرامش و آسودگی خاطر را به بیننده منتقل می نماید.

این نقاشی پیرو مکتب امپرسیونیسم است. در این مکتب هنری صحنه های واقعی با روش های غیرواقعی ترسیم می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1073

به "با این نقاشی ها بدون خروج از خانه سفر کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این نقاشی ها بدون خروج از خانه سفر کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید