برنامه های تیم ملی هندبال تشریح شد

به گزارش مجله افتخار، به گزارش خبرنگاران، علیرضا حبیبی سرمربی تیم ملی هندبال مردان کشورمان روز سه شنبه، اسامی 20 بازیکن داخلی را برای برپایی اولین مرحله از اردوی آماده سازی تیم برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی رقابت های قهرمان دنیا را گفت.

برنامه های تیم ملی هندبال تشریح شد

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

علیرضا حبیبی در مصاحبه با خبرنگاران در مورد فرایند آماده سازی تیم گفت: اولین اردوی تیم ملی قرار است از 18 تا 26 آذرماه در تالار هندبال تهران برپا گردد. برای برگزاری این اردو از 20 ورزشکار داخلی که پیش از این نیز در اردوهای انتخابی المپیک هم حاضر بوده اند و در رقابت های لیگ چند هفته اخیر شرکت نموده اند دعوت به عمل آورده ایم. کوشش شد تا بتوانیم در این مدت در پست هایی که مشکل داشته ایم بازیکنان را تقویت کنیم و در فرصت باقیمانده نیز بر روی این موارد تاکید خواهیم کرد.

چه زمانی لژیونرها به ترکیب تیم ملی اضافه نموده خواهند شد؟، وی در این خصوص این طور پاسخ داد: مسابقات لیگ باشگاه های اروپا 20 دسامبر به سرانجام می رسد و تعطیلات بازیکنان شاغل در لیگ های اروپایی آغاز خواهد شد. علی مهدی زاده که بازیکن شاغل در لیگ لهستان است تنها بازیکنی است که در نیمه اردوی اول در تهران به تیم اضافه می گردد. ما بقی نفرات را در این اردو نداریم. در ادامه اردوی دوم ما از 22 آذرماه آغاز شده و قرار است لژیونرها در این اردو با ما همراه شوند. طبق برنامه ریزی فدراسیون اردوی دوم ما به صورت مشترک با تیم ملی قطر در دوحه برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در تاریخ 28 و 29 دسامبر دو بازی تدارکاتی با تیم ملی قطر پیش شده است. کوشش می گردد تا یکی دو بازی تدارکاتی دیگر با تیم های باشگاهی قطر نیز به این بازیها اضافه گردد تا بتوانیم از این فرصت و حضور لژیونرها در ترکیب تیم استفاده نموده و به سطح آمادگی بهتری برسیم.

آیا مسئله ای از لحاظ هماهنگی با باشگاه هایی که لژیونرهای ایرانی در آن شاغل هستند نداریم و از حضور همه آنها می توانیم استفاده کنیم؟ ، سرمربی تیم ملی هندبال در پاسخ به این سوال مهر گفت: مکاتبات فدراسیون با باشگاه های اروپایی صورت گرفته و تقریبا هیچ کدام از این بابت مسئله ای ندارند. مسابقات لیگ اروپا در این زمان تمام می گردد و همه مسابقات هندبال اروپا تعطیل خواهد شد. طبق قانون زمان DAY IHF است و باشگاه ها بازیکنان خارجی خود را در اختیار تیم های ملی شان قرار می دهند و ما هم به همین دلیل از اردوی دوم از حضور لژیونرها استفاده خواهیم کرد.

وی در مورد زمان اندک آماده سازی تیم هم اعلام کرد: زمان بسیار کوتاهی تا مسابقات در اختیار داریم. تقریبا یک ماه و اندی تا جام ملتها فرصت است و تنها سه اردو برگزار خواهد شد. بعد از مسابقات انتخابی المپیک چند هفته ای لیگ به دلیل حضور دو نماینده ایران در رقابت های جام باشگاه های آسیا تعطیل بود. بعد از آن سه هفته لیگ برگزار گردید و این آدینه نیز شاهد برگزاری یک هفته دیگر از این رویداد هستیم. پس از آن مسابقات لیگ داخلی ما نیز برای برگزاری اردوها تعطیل خواهد شدو بازیکنان در اختیار تیم ملی قرار می گیرند. در این مدت ما تنها یک اردوی 11 روزه را در تهران داریم که در آن تنها نیمی از بازیکنان را در اختیار خواهیم داشت.

حبیبی اضافه نمود: اردوی دوم ما تدارکاتی بوده و چند بازی تدارکاتی خواهیم داشت. اردوی سوم برای ما مهمتر است. تمام نفرات را دو هفته قبل از مسابقات در اختیار داریم. امیدواریم اردوی خوبی بوده و به بالا رفتن سطح آمادگی تیم برای حضور قدرتمندانه تر ما یاری کند. در کنار آن هم فدراسیون تمام کوشش خود را کند تا تدارکات بهتری را برای تیم مهیا کند.

هر چند هندبال ایران در این چند سال افت بسیاری نموده است، اما شاید توقع خانواده هندبال این باشد که بعد از ناکامی در انتخابی المپیک این بار با حضور همه لژیونرها شرایط تیم بهبود یافته و در مسابقات نتیجه بهتری بگیرد. در صورت عدم نتیجه گیری تیم، شاید برخورد خانواده هندبال شاید با شما منصفانه نباشد؟

سرمربی تیم ملی هندبال مردان کشورمان در پاسخ به مهر گفت: اینکه چه نتایجی چه بارخوردی از خانواده هندبال خواهد داشت را نمی دانم. با وجود مسائل موجود، فدراسیون هندبال، کادر فنی و بازیکنان تمام کوشش خود را انجام می دهند که بهترین عملکرد خود را داشته باشند. امیدواریم با توجه به شرایط موجود انتظارات جامعه هندبال نیز با توجه به مسائل بارخورد منطقی داشته باشد. همه برای موفقیت تیم کوشش می نمایند. همه مجموعه برای اقتدار ایران و هندبال کشورمان کوشش خواهیم کرد.

وی در سرانجام به حضور دوباره یک بررسیور خارجی در کنار تیم ملی هندبال مردان اشاره نمود و گفت: ایوان بلچیچ کروات خود از بازیکنان این رشته در کرواسی بوده و تجارب بسیار خوبی در زمینه بررسی و استفاده از نرم افزارهای روز دنیا را دارد قرار است برای دومین بار به عنوان بررسیور در کنار تیم هندبال ایران باشد. قرار است وی از اردوی دوم در کنار ملی پوشان بوده و به ما در این رویداد یاری کند. وی در مسابقات انتخابی المپیک هم کادر فنی تیم هندبال را یاری کرد.

مسابقات هندبال قهرمانی آسیا و انتخابی قهرمانی دنیا، اواخر دی ماه امسال در کویت برگزار می گردد و تیم ملی ایران در گروه A با تیم های بحرین و نیوزلند هم گروه است. سه تیم اول این رویداد راهی رقابت های قهرمانی دنیا خواهند شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 594

به "برنامه های تیم ملی هندبال تشریح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های تیم ملی هندبال تشریح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید