تجهیزات سرچاهی پرفشار از تولید داخل تامین می شود

به گزارش مجله افتخار، خبرنگاران/خوزستان مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به وجود شرکت های بزرگ فناور در کشور گفت: تجهیزات سرچاهی پرفشار کاربردی در صنعت نفت و حفاری از جمله ول هد (WELL HEAD) با توان 15 هزار پام از محل تولیدات داخلی تامین می شود و خرید خارجی نخواهیم داشت.

تجهیزات سرچاهی پرفشار از تولید داخل تامین می شود

حمیدرضا گلپایگانی همزمان با هفته پژوهش از شرکت فناوری تجهیزات سرچاهی (وتکو) بازدید داشت، اظهار کرد: توانمندی و خودکفایی شرکت های ایرانی در ساخت انواع قطعات و تجهیزات از جمله شیرآلات پرفشار و دروازه ای و تاج چاه (کریسمس تری) 5 تا 15 هزار پوند بر اینچ مربع بسیار قابل توجه و در شرایط ظالمانه تحریم و محدودیت ها تحسین برانگیز است.

وی با بیان اینکه تولیدات شرکت وتکو در پروژه کلید در دست (EPDS) میدان نفتی آزادگان جنوبی کاربست دارد، گفت: ساخت ول هد با توان 15 هزار پام که برای اولین بار در کشور از سوی این شرکت در دست اجرا است زمینه ورود مجدد ملی حفاری به میادین پرفشار نظیر مارون خامی را فراهم می آورد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، گلپایگانی با تبریک هفته پژوهش و فناوری اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران از بدو تاسیس تا کنون کوشش کرده تا در تعامل و همکاری اثر بخش با سازندگان و صنعتگران داخلی تا جای ممکن از قطعات، تجهیزات و اقلام مورد نیاز تولید داخل در دستگاه های حفاری و تجهیزات مربوط به خدمات فنی و مهندسی استفاده کند و هم افزایی میان متخصصان این شرکت با شرکت های سازنده تجهیزات صنعت نفت زمینه رشد و روزآمدی این شرکت ها و کارآفرینی و اشتغالزایی را در پی داشته است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با قدردانی از کوشش و کوشش صنعتگران داخلی به ویژه متخصصان و کارکنان شرکت وتکو در زمینه تجهیزات سرچاهی شرح داد: ملی حفاری در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی برنامه های گسترده ای در زمینه توسعه دانش فنی بومی، حمایت از سازندگان، منابع ساخت داخل و مراکز دانش بنیان در خصوص طراحی تجهیزات پیچیده، توجه به خلاقیت و نواوری و ... تدوین و اجرایی کرده یا در دست اجرا دارد.

شرکت فناوری تجهیزات سرچاهی (وتکو) از شرکت های زیر مجموعه صندوق بازنشستگی صنعت نفت است که در زمینه طراحی، ساخت و نصب تجهیزات سرچاهی فعالیت می کند و از شرکت های مورد تایید صنعت نفت و شرکت ملی حفاری ایران و از نظر کیفیت تولیدات و استانداردها، مورد نظر شرکت ملی نفت ایران است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 دی 1400 بروزرسانی: 29 دی 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1882

به "تجهیزات سرچاهی پرفشار از تولید داخل تامین می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجهیزات سرچاهی پرفشار از تولید داخل تامین می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید