ترامپ احتمال اخراج ویلیام بار را رد نکرده است

به گزارش مجله افتخار، منابع آگاه اعلام کردند، رئیس جمهوری در حال کناره گیری آمریکا احتمال اخراج دادستان کل کشور را رد نکرده است.

ترامپ احتمال اخراج ویلیام بار را رد نکرده است

به گزارش خبرنگاران، به نقل از شبکه تلویزیونی ان بی سی نیوز، یکی از مقامات دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری در حال کناره گیری آمریکا و دو تن از افراد آگاه از این موضوع تاکید کردند که هنوز هیچ تصمیمی درباره اخراج ویلیام بار، دادستان کل آمریکا اتخاذ نشده اما همه چیز به ترامپ بستگی دارد.

ویلیام بار روز سه شنبه به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته بود: تا به امروز هیچ تقلبی که توانسته باشد بر نتیجه انتخابات سه نوامبر تاثیر گذاشته باشد، مشاهده نکرده ایم؛ اظهاراتی که ضربه ای محکم به ادعاهای بی پایه و اساس ترامپ دال بر وقوع تقلب در انتخابات محسوب می شود.

این منابع گفتند: ترامپ به هیچ وجه از این اظهارات ویلیام بار و جدا کردن راهش از او درخصوص ادعاهای تقلب در انتخابات راضی و راضی نیست.

یکی از این منابع گفت: برخی از اطرافیان ترامپ تلاش کرده اند تا او را متقاعد کنند که بار را اخراج نکند.

این منبع ضمن ابراز تردید نسبت به اینکه ترامپ ویلیام بار را اخراج کند، گفت که ترامپ پیش تر نیز از دست برخی مقامات خود عصبانی شده بود اما آنها نهایتا در سمت خود باقی ماندند.

روزنامه واشنگتن پست اوایل روز چهارشنبه گزارش داد که گفته می شود ترامپ از دست ویلیام بار به شدت عصبانی شده و این احتمال وجود دارد که وی را اخراج کند.

کایلی مک انانی، سخنگوی کاخ سفید مستقیما به این سوال که آیا ترامپ دیگر به ویلیام بار اعتماد دارد یا خیر پاسخ نداد و تنها گفت که اگر ترامپ تغییراتی در مقامات دولت خود بدهد، آنها اعلام خواهند کرد.

به دنبال اظهارات ویلیام بار در روز سه شنبه، وزارت دادگستری آمریکا اعلام نمود که تحقیق درباره احتمال تقلب در انتخابات را متوقف نمی کند و برخی رسانه ها را که خلاف این موضوع را گزارش داده بودند، به چالش کشید.

یکی از سخنگویان وزارت دادگستری آمریکا گفت: برخی رسانه ها به غلط گزارش داده اند که وزارت دادگستری در تحقیقات خود در باره تقلب در انتخابات به نتیجه رسیده و اعلام کرده که هیچ تقلبی در این انتخابات صورت نگرفته است.

وی افزود: وزارت دادگستری با بالاترین سرعت ممکن به پیگیری دقیق تمامی ادعاهای معتبر و ویژه درباره تقلب در انتخابات ادامه خواهد داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1326

به "ترامپ احتمال اخراج ویلیام بار را رد نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ احتمال اخراج ویلیام بار را رد نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید