تصویب کلیات مطالعات بررسی فرصت های گردشگری کارون

به گزارش مجله افتخار، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری گفت: کلیات مطالعات بررسی فرصت های گردشگری در حوزه کارون 4 بررسی و در کمیته سرمایه گذاری این اداره کل مصوب شد.

تصویب کلیات مطالعات بررسی فرصت های گردشگری کارون

میراث آریا: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری، مهرداد جوادی روز شنبه 4 دی ماه 1400 با اعلام این خبر تأکید کرد: مطالعات گردشگری کارون 4 با موضوع سد کارون 4 در شهرستان های اردل و لردگان از توابع چهارمحال و بختیاری به تصویب رسید.

او اضافه نمود: بر این اساس، ضمن بررسی ظرفیت ها و منابع گردشگری شهرستاهای اردل و لردگان با استفاده از طبقه بندی اطلاعات جی. آی. اس. (GIS)، استانداردها و معیارهای گردشگری بهترین اراضی برای استقرار 12 گونه از تأسیسات گردشگری در این حوزه در نظر گرفته شد.

جوادی شرح داد: این تأسیسات گردشگری شامل هتل ها، هتل آپارتمان ها، کمپ ها، مراکز سرگرمیی، سرگرمی و سلامت، اقامتگاه های بومگردی، مجتمع های اقامتی و سایر تاسیسات زیرساخت های گردشگری است.

او یادآور شد: این بسته های سرمایه گذاری پس از تدوین و سپری شدن مراحل قانونی، در اختیار سرمایه گذاران واجد شرایط در حوزه گردشگری ارائه می شود.

جوادی اضافه نمود: افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری، رونق اقتصادی، بهبود شرایط معیشت مردم و ارتقای کمی و کیفی زیرساخت های گردشگری از مهم ترین مزیت های سرمایه گذاری حوزه کارون 4 در شهرستان های اردل و لردگان به شمار می رود.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 8 بهمن 1400 بروزرسانی: 8 بهمن 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1893

به "تصویب کلیات مطالعات بررسی فرصت های گردشگری کارون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب کلیات مطالعات بررسی فرصت های گردشگری کارون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید