تلاش برای ثبت توچال به عنوان میراث طبیعی تهران

به گزارش مجله افتخار، عضو شورای شهر تهران از تلاش برای ثبت توچال به عنوان میراث طبیعی تهران خبر داد.

تلاش برای ثبت توچال به عنوان میراث طبیعی تهران

به گزارش مجله افتخار، احمد مسجد جامعی ظهر امروز در تهرانگردی که به مناسبت هفته تهران انجام شد با بیان این که به دنبال ثبت میراث طبیعی تهران هستیم، گفت: متاسفانه طی سال های اخیر میراث طبیعی تهران فراموش شده است که باید احیا شود.

وی با اشاره به این که پیشتر پیشنهاد داده بودیم که خیابان ولیعصر به علت میراث طبیعیش ثبت شود،اظهارکرد: حالا به دنبال ثبت میراث طبیعی توچال هستیم.

مسجد جامعی با بیان این که توچال دارای 4000 متر ارتفاع است، گفت: در دنیا نادر است که یک شهری در کنارش کوه های با ارتفاع 4000 متر باشد و به همین دلیل معتقدیم که باید این کوه ثبت شود.

وی اضافه کرد: توچال در معرض آسیب واقع شده است. ساخت و سازهای اجرا شده دراین منطقه دید آن را کور کرده و متاسفانه تابلوهای شهری نیز در مبادی ورودی این کوه به شدت افزایش داشته است به گونه ای که در وهله اول به جای این که کوه را ببینم تابلوهای تبلیغاتی چشممان را می گیرد.

مسجدجامعی با بیان این که با ثبت میراث طبیعی توچال چارچوبی برای این کوه در نظر گرفته و از تصرفات و تغییرات در آن کاسته می شود،گفت: کوهنوردان نیز نگران آسیب های نگاه های اقتصادی صرف مسوولان به توچال هستند اما با تهیه سند میراث طبیعی توچال می توانیم آن را حفظ کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 436

به "تلاش برای ثبت توچال به عنوان میراث طبیعی تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش برای ثبت توچال به عنوان میراث طبیعی تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید