جنتلمن هایی که ماسک می دزدند

به گزارش مجله افتخار، دزدی و غارت محموله کالاهای بهداشتی و درمانی مشورهای همسایه، دوست و یا کشورهای فقیر آفریقایی امروز به اقدامی عادی و فراگیر در اروپا تبدیل شده است، دولت هایی که با دزدی از همسایگان سعی دارند بحران درونی خود را حل کنند، بحرانی که پرده از جنایت کشورهای غربی در حق همدیگر را نشان داد.

جنتلمن هایی که ماسک می دزدند

به گزارش گروه دیگر رسانه های خبرنگاران، وقتی دم خروس غربی ها بیرون می زند و جنتلمن های غربی که دم از حقوق بشر، آزادی، جهان امن و فرهنگ و مدیریت جهانی می زنند امروزه درپی فراگیری ویروس کرونا همگی خوی وحشی گری و غارت و چپاولی که سال ها پشت نقاب لبخند و دیپلماسی پنهان کرده بودند را علنی کرده و به جهانیان نشان دادند.

دزدی و غارت محموله کالاهای بهداشتی و درمانی مشورهای همسایه، دوست و یا کشورهای فقیر آفریقایی امروز به اقدامی عادی و فراگیر در اروپا تبدیل شده است، دولت هایی که با دزدی از همسایگان سعی دارند بحران درونی خود را حل کنند، بحرانی که پرده از جنایت کشورهای غربی در حق همدیگر را نشان داد.

نمونه ای از این راهزنی ها و دزدی های مدرن در ادامه آمده است:

دزدی آمریکا از آلمان

به گزارش فایننشال تایمز، محموله ای از ماسک ها که توسط آلمان به چین سفارش داده شده بود از جهت منحرف و به تایلند رفته و از آنجا به آمریکا منتقل شده است. به همین دلیل آندریاس گایزل، رئیس کل امور امنیتی و پلیس برلین گفت: اقدام آمریکا در دست اندازی به ماسک های سفارش داده شده آلمان در چین نشانه دزدی دریایی است. این در حالی است که روز قبل تر از آن نیز یک مقام فرانسوی اعلام کرده بود آمریکا محموله هوایی ماسک هایی را که قرار بود به فرانسه ارسال شود، در باند فرودگاه خریداری کرد.

همزمان برخی ایالت های آمریکا محموله هایی را دریافت کرده اند که حاوی اقلام پزشکی تاریخ مصرف گذشته هستند. به همین دلیل خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی نوشت که برخی ایالت ها و شهرهای آمریکا که محموله های حاوی ماسک، دستکش، دستگاه های تنفس مصنوعی و دیگر اقلام مورد نیاز را برای مقابله با شیوع کرونا دریافت کرده اند با شرایط غیرمنتظره ای روبرو شده اند و اقلامی که دریافت کرده اند قابل استفاده نیست.بر این اساس حدود شش هزار ماسک ارسالی به ایالت آلاباما پوسیده و تاریخ انقضای آن ها مربوط به سال 2010 بود. بیش از 150 دستگاه تنفس مصنوعی ارسالی به شهر لس آنجلس نیز دچار شکستگی بود و باید تعمیر می شد.

دزدی لهستان از نروژ

پایگاه اطلاعاتی the local می نویسد، کشور لهستان مانع از صدور هزاران بطری ژل ضدعفونی کننده به نروژ شده است. شرکت نروژی Norenco از طریق سرمایه گذاری مشترک محلی خود کارخانه وسایل بهداشتی در کشور لهستان تأسیس کرده است و اقلام بهداشتی مورد نیاز کشور نروژ از طریق این کارخانه تأمین می شود.

حال دولت لهستان مانع صدور اقلام بهداشتی به کشور نروژ شده است؛ دولت این کشور خواستار آن است که این شرکت به عوض، این محصول را برای استفاده در بیمارستان های لهستان ارسال کند.

دزدی ایتالیا از تونس

محمد المسیلینی، وزیر تجارت تونس در مصاحبه ای با شبکه ماهواره ای الحوار التونسی با اشاره به این مساله آن را شبیه به سرقت محموله کمک های پزشکی چین به ایتالیا از سوی جمهوری چک دانست و گفت: تمامی کشورهای اروپایی این روزها دچار حالت عصبی و هیستیری شده و همگی از ترس این ویروس تجهیزات را به سرقت می برند و اتحادیه اروپا دیگر اتحادیه اروپا نمی شود.

قیس سعید، رئیس جمهوری تونس روز دوشنبه به ارتش این کشور دستور داد با استقرار در خیابان ها، مردم را به رعایت تعطیلی های مربوط به ویروس کرونا مجبور کنند.

دزدی چک از ایتالیا

جمهوری چک محموله کمک های ارسالی از چین به ایتالیا را مصادره کرد این کمک ها در راستای مقابله با شیوع کرونا بود که شامل 100 هزار ماسک پزشکی و دستگاه های تنفسی بود.

پراگ بعدا در توجیه این اقدام گفت، پلیس محموله را مصادره کرد زیرا مربوط به فروش غیرقانونی بود.

یک روزنامه نگار ایتالیایی در این زمینه گفته است، وحدت بین اعضای اتحادیه اروپا خیال محض است.

روزنامه la Repubblica چاپ ایتالیا نوشت، دو کشور چک و آلمان محموله ای عظیم در حدود 120 هزار تا 680 هزار ماسک و هزاران دستگاه تنفس مصنوعی را از بین کمک های ارائه شده چین به ایتالیا به سرقت بردند.

این روزنامه می افزاید، سرقت در جریان عبور محموله حامل کمک ها در بین دو کشور و قبل از رسیدن به رم انجام گرفت.

دزدی فرانسه از ایتالیا و اسپانیا و سوئد

رسانه های فرانسوی گزارش داده اند دولت این کشور به دنبال شیوع کرونا و کمبود ماسک دستور داده همه ماسک های موجود در خاک این کشور(حتی آنهایی که توسط کشورهای دیگر خریداری شده و دیگر متعلق به فرانسه نیست) به تملک دولت درآید. این دستور بهانه ای برای تملک ماسک های ارسالی برای ایتالیا و اسپانیا شده است که وضعیتی بدتر از فرانسه دارند. بر اساس این گزارش دولت فرانسه 4میلیون ماسک اهدایی سوئد به ایتالیا و اسپانیا را نیز هنگام عبور از شهر لیون تملک کرده است. البته فرانسه پس از اعتراض های شدید سوئد پذیرفته فقط نیمی از این ماسک ها را به ایتالیا و اسپانیا پس دهد.

دزدی آمریکا از فرانسه

شبکه خبری المیادین نیز به نقل از منابع آگاه فرانسوی گزارش داده آمریکایی ها ماسک های سفارش شده از سوی فرانسه را از فرودگاه های چین به سرقت می برند. چند مقام دولتی محلی در فرانسه گفته اند آمریکایی ها برخی از محموله های ماسک را که قرار بود در فرودگاه های چین به ویژه شانگهای به مقصد فرانسه بارگیری شود، با پرداخت نقدی دلار برای خود کرده اند، اقدامی که خشم فرانسوی ها را برانگیخته است.

به گفته رسانه های فرانسه بازرگانان آمریکایی ماسک های چینی سفارش فرانسه را روی باند فرودگاه و پیش از بارگیری به 3 تا 4 برابر قیمت خریده و در نهایت هواپیماهای حامل ماسک های سفارش فرانسه نیز فرمان را کج کرده و به سمت آمریکا رفته اند! امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه که به دلیل کوتاهی در تهیه ماسک مورد نیاز کشور تحت فشار واقع شده است هفته گذشته وعده داده بود که تا خاتمه سال جاری میلادی فرانسه به طور کامل در زمینه تولید ماسک به خودکفایی می رسد. با این حال دولت فرانسه برای تأمین نیاز فوری خود به تولیدکنندگان داخلی و خارجی سفارش یک میلیارد ماسک داده است.آمریکا نیز که با تأخیر اقدامات پیشگیرانه کرونا را آغاز کرده به شدت در جست وجوی است.

منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 889

به "جنتلمن هایی که ماسک می دزدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنتلمن هایی که ماسک می دزدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید