سلامتی و پزشکی

در انتخابات مجلس حتی خود خانم ها هم به نامزدهای زن رای نداده اند

حدود سه ماه به انتخابات ریاست جمهوری 1400 مانده است و طبعا در چنین شرایط سؤالاتی پیرامون موضوعات مختلف مربوط به انتخابات از قبیل؛ چالش ثبت نام اقشار مختلف، نحوه بررسی صلاحیت های نامزدها، تبلیغات انتخاباتی، برگزاری انتخابات در شرایط کرونایی، برگزاری...

23 فروردین 1400

مبارزه شیمیایی در سه هزار هکتار مزارع گندم گلوگاه

خبرگزاری اریا- مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه ، برای مقابله با علف های هرز، آفات و بیماری های مزارع گندم، مبارزه شیمیایی در 3 هزار هکتار انجام شد .

23 فروردین 1400

پیغام نوروزی محمد جواد ظریف

وزیرامورخارجه کشورمان در پیغامی ضمن تبریک سال نو گفت: نوروز پیغام آور دوستی، مهربانی، آشتی، همبستگی و شادمانی است. بیائیم در شادابی، صافی و صفای طبیعت که با نوروز و بهار خجسته شروع می گردد، همگام و همنفس باشیم.

20 فروردین 1400

آیا می توان کاشت مو به روش میکروگرافت را بهترین روش کاشت مو معرفی کرد؟

کاشت مو به روش میکروگرافت (Micro Graft) یک روش مطمئن و فاقد خطر برای کسانی است که دچار ریزش بیش از حد مو یا طاسی سر شده اند. متد های گوناگون کاشت مو افزون بر 80 سال است که اختراع شده اند و به صورت های متعدد تحول یافته اند. سر انجام کاشت مو به شیوه میکروگرافت در...

14 فروردین 1400

اسلامی: دستگاه های اجرایی مقدمات سفر های نوروزی را پیش بینی نموده اند ، وزارت راه تابع ستاد کروناست خبرنگاران

وزیر راه گفت : در موضوع سفر های نوروزی، وزارت راه تابع ستاد مقابله با کروناست، اما همه دستگاه های اجرایی مرتبط با سفر، مقدمات این سفر ها را پیش بینی نموده اند.

12 فروردین 1400

دانشگاه جندی شاپور نشانگر تولید خرد و معرفت ایرانیان است

خبرگزاری خبرنگاران- وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه جندی شاپور نشانگر تولید خرد و معرفت ایرانیان در جهان محسوب می شود.

8 فروردین 1400

کوروش معصومی: طنز صدای رسای مردم است

تهران (پانا) - کوروش معصومی، بازیگر سریال های طنز معتقد است رسالت طنز خوب کردن حال روانی جامعه است و باید انعکاس صدای مردم در سریال ها و برنامه های طنز شنیده شود.

5 فروردین 1400

راهنمای مدیریت گروه ها در شبکه های اجتماعی

چت های گروهی، حتی پیش از همه گیری نیز در برخی از افراد اضطراب ایجاد می کردند. اما برای افرادی که قبل از همه گیری از چت های گروهی استقبال می کردند، کشف این نکته که در عصر فاصله گذاری اجتماعی، همچنان امکان رنج بردن از روابط اجتماعیِ زیادازحد وجود دارد،...

4 فروردین 1400

محاکمه مردی که باجناقش را کشت

مردی که متهم است باجناقش را با همدستی خواهرزنش به قتل رسانده است، در دادگاه کیفری استان تهران به لحاظ جنبه عمومی جرم پای میز محاکمه رفت.

30 اسفند 1399

شناسایی 7 گونه جدید ویروس کرونا حاوی موتاسیون در آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از سایت تحقیقات علوم پزشکی medrxiv در حالی که سه گونه B.1.1.7 در بریتانیا، B.1.3.5.1 در آفریقای جنوبی و P.1 در آمریکای جنوبی در گردش هستند، نوع جدیدی با نام Q677P در آمریکا شناسایی شده است.

27 اسفند 1399

خبرنگاران موارد ابتلا به کرونا در آفریقا از مرز 3.6 میلیون نفر عبور کرد

تهران - خبرنگاران - مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آفریقا بیان کرد که موارد ابتلای تایید شده به ویروس کرونا در این قاره از سه میلیون و 660 هزار نفر عبور نموده و آفریقای جنوبی در میان کشورهای قاره سیاه بیشترین تعداد فوتی ها را داشته است.

23 اسفند 1399

فال روزانه شنبه 17 آذر 1397

فال روزانه 17 آذر 1397: یک روز جدید و یک آغاز تازه. همه چیز در خصوص آغاز دوباره زندگی است. پس وقتی سفر جدیدی را آغاز می کنید، با خواندن فال روزانه خود بفهمید که خبرنگاران ها برای شما چه دارند.

21 اسفند 1399

نگرانی سخنگوی وزارت بهداشت از افزایش بستری های کرونایی در بعضی شهرها

تهران (پانا) - سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد که با توجه به ناپایدار بودن شرایط بیماری در کلیه استان ها، هرگونه ساده انگاری و سهل انگاری در رعایت پروتکل های بهداشتی می تواند منجر به ایجاد خیز چهارم بیماری در کشور گردد.

19 اسفند 1399

به اطلاعات آمریکا درباره کرونا اعتماد نکنید

خبرگزاری خبرنگاران- پیتر دازاک، کارشناس سازمان جهانی بهداشت، در آخرین روز اقامت در چین در صفحه توئیتر خود نوشت: خیلی به اطلاعات آمریکا که به وضوح از بسیاری جهات اشتباه است، اعتماد نکنید.

18 اسفند 1399

پزشک بیمارستان لاله: میناوند به خاطر آمبولی ریه فوت کرد

رئیس دپارتمان ICU بیمارستان لاله تهران می گوید مهداد میناوند به خاطر آمبولی ریه فوت نموده است.

17 اسفند 1399

مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات در خصوص قراردادهای دولت ترامپ راآغاز کرد

مجلس نمایندگان آمریکا با مشکوک شدن به نوع قراردادهای دولت ترامپ در دوران کرونا تحقیقات در خصوص نحوه خرید دستگاه های تنفس مصنوعی را شروع کرد.

15 اسفند 1399

آشنایی با موارد مصرف و عوارض قرص سیپروفلوکساسین

قرص سپروفلوکساسین (Ciprofloxacin) در درمان عفونت مجاری ادراری و... توسط پزشک تجویز می شود. تهوع، استفراغ و اسهال از عوارض قرص سیپروفلوکساسین است.

9 اسفند 1399

وجود اثرات ضدالتهابی و ضد درد در گیاه مرزه خوزستانی

عضو هیات علمی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اظهار کرد: گیاه مرزه خوزستانی با نام علمی Satureja khuzistanica Jamzad متعلق به تیره نعناعیان است و اثرات ضدالتهابی، ضد میکروبی و ضد درد این گیاه به اثبات رسیده است.

6 اسفند 1399

سیستم لیزری دقیق برای درمان سرطان ابداع شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پرس اسوسیشن، محققان دانشگاه هریوت وات در ادینبرا مشغول توسعه سیستمی هستند که به جراحان کمک می کند سلول های سرطانی را با کیفیت بالاتری شناسایی و بدون صدمه به بافت های سالم آنها را حذف کنند.

5 اسفند 1399

ترامپ در روز تحلیف، از ترک کاخ سفید تا پیگیری مراسم تحلیف در هواپیما

به گزارش دویچه وله، ترامپ پنجمین رئیس جمهور در تاریخ ایالات متحده است که از حضور در مراسم تحلیف جانشین خود خودداری می نماید.

2 اسفند 1399
تعداد: (309)