سلامتی و پزشکی

ایجاد دفاتر تسهیلگری و توسعه محلی ازموفق ترین طرح های اجتماعی وزارت کشور است

خبرنگاران/ایلام مدیرکل اجتماعی فرهنگی استانداری گفت:راه اندازی دودفتر تسهیلگری و توسعه محلی درسال98 درمناطق حاشیه شهر ایلام ازمهمترین آقداماتی بود که باحمایت استاندار محترم ومعاون محترم سیاسی امنیتی اجتماعی انجام شد.

22 تیر 1399

سیر تا پیاز ثبت نام دانش آموزان در مدارس

به استناد ماده 30 آیین نامه اجرایی مدارس، برگزاری آزمون ورودی، مصاحبه و مشخص شرط معدل برای ثبت نام دانش آموزان و دریافت هرگونه وجه (به غیر از وجوه مربوط به بیمه حوادث و کتاب های درسی) در زمان ثبت نام مجاز نیست.

19 تیر 1399

خبرنگاران معرفی برندگان عکس5 در سالروز تولد کیارستمی

تهران- خبرنگاران- دبیرجشنواره عکس5 از اعلام برندگان این جشنواره همزمان با سالروز تولد عباس کیارستمی و نصب مجسمه این کارگردان شهیر در زیر تک درخت اطلاع داد.

18 تیر 1399

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه از مرز 200 هزار نفر گذشت

طبق جدیدترین آمار و ارقام منتشر شده، ظرف 24 ساعت گذشته مجموع 11 هزار و 12 نفر در روسیه به مبتلایان به کرونا افزوده شدند تا مجموع این آمار به 209 هزار و 688 نفر برسد.

17 تیر 1399

ابتلای 11 نفر از اعضای سرویس مخفی آمریکا به ویروس کرونا

اسنادی که به رویت یاهو نیوز رسیده نشان می دهد 11 نفر از اعضای سرویس مخفی آمریکا که وظیفه محافظت از جان مقام های آمریکا را به عهده دارند به ویروس کرونا مبتلا هستند.

15 تیر 1399

اندر حکایت زراعت کردن در کَنگِوَر

به گزارش خبرنگاران ؛ نصرالله حدادی ـ سال هاست عادت کرده ایم در طول سال، شاهد چندین و چندبار تغییر قیمت کالاها، به صورت صعودی باشیم. یک بار به بهانه گران شدن دلار، بار دیگر افزایش حقوق ها، نوبت بعد تورم بی حساب و کتاب و دستِ آخر، بدون دلیل و بینّه. دلار...

15 تیر 1399

جزئیات کمتر شنیده شده زندگی پرحادثه سیروس گرجستانی

سیروس گرجستانی با نام اصلی علی اکبر محمودزاده گرجستانی 25 اسفند 1323 در رشت به جهان آمده بود؛ به قول خودش رشت متمدن.

14 تیر 1399

اسنپ پیشتاز فرهنگ استفاده از ماسک

با انتشار خبر شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا، اخبار ضدونقیض بسکمک زیادی در مورد رعایت اصول بهداشتی و به ویژه استفاده از ماسک روی میز آمد. هر روز خبر تازه ای درباره بایدها و نبایدها درز پیدا می کرد و سردرگمی ها بیشتر می شد. تا جایی که بالاخره سازمان بهداشت...

14 تیر 1399

ادعای عجیب ترامپ درخصوص آنفلوانزای اسپانیایی

بیماری آنفلوانزای اسپانیایی بر اساس اسناد و مدارک تاریخی در فاصله سال های 1918 تا 1920 و در سرانجام جنگ دنیای اول که یکی از مرگبارترین جنگ های تاریخ دنیا به حساب می آید، در دنیا همه گیر شد و بالغ بر نیم میلیارد نفر را مبتلا ساخت.

13 تیر 1399

شرایط تهران از نظر کرونا بسیار شکننده است، هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه تهران شرایط بسیار شکننده ای دارد و هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم، گفت: با هر گونه تغییر در رفتار و عدم اعمال پروتکل های بهداشتی می توانیم شاهد شرایط نگران کننده ای در تهران باشیم....

12 تیر 1399

خبرنگاران تسهیلات تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تا خاتمه اردیبهشت ماه تمدید شد

یاسوج- خبرنگاران- مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تمامی تسهیلات بیمه ای و درمانی این سازمان به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامت مخاطبان و کارکنان آن، تا انتها اردیبهشت امسال تمدید شده است.

11 تیر 1399

650 نفر از زندانیان طالبان آزاد شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از طلوع، جاوید فیصل سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان اعلام نمود: تعداد 98 نفر از زندانیان وابسته به گروه طالبان امروز یکشنبه از زندان مرکزی پلچرخی در کابل پایتخت افغانستان آزاد شدند که با این حساب، شمار زندانیان آزاد شده طالبان...

10 تیر 1399

ابتلا به کرونا در ترکیه به زیر 2 هزار نفر رسید

وزیر بهداشت ترکیه نوشت: طی 24 ساعت گذشته 36 هزار و 118 تست کرونا گرفته شده که از بین آنها 1983 نفر مبتلا تشخیص داده شده اند و 78 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

10 تیر 1399

محققان برای مراقبت از باغ میوه روبات تنبل ساختند ، تدبیری مناسب برای گونه های گیاهی درحال انقراض

بازدیدکنندگان باغ گیاه شناسی آتلانتا در جورجیای آمریکا تا چند ماه آینده شاهد یک روبات بامزه به شکل جانور تنبل خواهند بود که برای مراقبت از گونه های در حال انقراض طراحی شده است.

9 تیر 1399

مطالبات مراکز درمانی دانشگاهی تا قبل از بهمن 98 پرداخت شد

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: مطالبات مراکز درمانی دانشگاهی تا قبل از بهمن 98 را در اسفند سال گذشته پرداخت کردیم.

7 تیر 1399

بسته بودن مرزهای ایتالیا به روی گردشگران خارجی تا انتها سال

ایسنا/ براساس سخنان وزیر فرهنگ و گردشگری ایتالیا، بسته بودن مرزهای ایتالیا به روی گردشگران خارجی تا خاتمه سال مشاهده می گردد.

1 تیر 1399

خبرنگاران افزایش 50 درصدی موارد بستری بیماری کرونا در خوزستان

اهواز - خبرنگاران - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: موارد بستری بر اثر ویروس کرونا در خوزستان در مدت یک هفته گذشته 50 درصد افزایش یافته است.

30 خرداد 1399

پاکستان داروی کلروکین صادر می کند

تصمیم دولت پاکستان برای صادرات داروی مالاریا معروف به کلروکین به برخی از کشورهاید درگیر ویروس کووید-19 با مخالفت برخی از وزیران ارشد کابینه روبرو شده است.

29 خرداد 1399

رشته کلان داده در کانادا

کلان داده (Big Data) چیست؟واژه کلان داده به مقادیر انبوهی از اطلاعاتی اشاره دارد که به واسطه استفاده بیشتر افراد از اینترنت و کامپیوتر در دسترس قرار می گیرند. این داده ها می توانند بینشی بزرگ و نیرومند را در حوزه هایی مثل کسب وکار و سرگرمی تا حوزه هایی نظیر...

29 خرداد 1399

سوغات های پاریس، فرانسه کدامند؟

سوغات های پاریسیکی از لذت بخش ترین قسمت های سفر خرید سوغاتی برای افردای که دوستشان داریم می باشد . در این مقاله شما با سوغات های پاریس فرانسه آشنا خواهیم کرد.

27 خرداد 1399
تعداد: (182)