حقایق جالب درباره پل معلق گلدن گیت سانفرانسیسکو

به گزارش مجله افتخار، یکی از مشهورترین پل های معلق در دنیا، که سابقه ساخت طولانی مدتی را هم دارد، پل معلق گلدن گیت سانفرانسیکو است. طراحان این پل، در سال 1937 آغاز به ساخت آن کردند. در حال حاضر، پل معلق گلدن گیت ، طولانی ترین پل معلق دنیا به حساب می آید. در سال های 1937 تا 1964 حدودا 1300 متر، پل گلدن گیت، ساخته شد. در حال حاضر، پل معلق گلدن گیت ، از نمادهای اصلی شهر سانفرانسیسکو است.

حقایق جالب درباره پل معلق گلدن گیت سانفرانسیسکو

آشنایی با حقایق جالب درباره پل معلق سانفرانسیسکو

پل گلدن گیت سانفرانسیسکو، یکی از شاهکارهای دنیا است که در قرن گذشته ساخته شده است. پل سانفرانسیکو به ویژه در شب، مکان شگفت انگیزی برای عکاسی است. اما همان اندازه که این پل جذاب است و رویایی به نظر می رسد، بیشترین آمار خودکشی در دنیا را از آن خود نموده است. بسیاری از افراد، از بالای این پل، خودشان را داخل آب می اندازند که باعث شده، پل گلدن گیت، رتبه اول در دنیا از نظر تعداد خودکشی را به خود اختصاص دهد. هر دو هفته یک بار، یک خودکشی در گلدن گیت اتفاق می افتد و ظاهرا این اتفاق کاملا طبیعی است. تقریبا 2 درصد افرادی که خود را از پل به آب پرت می نمایند، زنده می مانند.

کوچکترین فردی که در این پل خودکشی نموده است، دختری 5 ساله به نام مریلین دمونت بوده است. افسری که در این پل به عنوان افسر گشت بزرگراه حضور دارد، به گفته خودش تا به امروز با بیش از 200 نفر از افرادی که قصد خودکشی در این پل را داشته اند، صحبت نموده است. کوپن بریگز از سال 1994 تا به امروز، در این پل خدمت رسانی می نماید.

شاید این داستان معروف را شنیده باشید که فردی قصد خودکشی داشته است و نامه ای می نویسد، که اگر در هنگام قدم زدن، کسی در راه به من لبخند بزند، خودکشی نخواهم کرد. این اتفاق در طول دهه 70 میلادی، بر روی پل گلدن گیت افتاده است.

پیش از ساخت گلدن گیت، مردم فرانسیسکو تنها با قایق می توانستند به مارین کانتی بروند. از این رو زمانی که این طرح در دولت به تصویب رسید، مردم مارین کانتی چندین روز، این واقعه را جشن گرفتند. جشن آن ها با تعطیلی فروشگاه ها، به مدت 7 روز به طول انجامید.

برای ساخت پل معلق گلدن گیت، بیش از 35 میلیون دلار هزینه شده است. با این که ساخت این پل چندین سال به طول انجامید اما تمام هزینه های مربوط به آن، با برنامه ریزی و بودجه از قبل معین شده صورت گرفته است.

جالب است بدانید که گلدن گیت، برای ساختار محکم خود، بزرگترین کابل های پل را در اختیار گرفته است. این کابل ها به حدی زیاد هستند که اگر آن ها را باز کنیم، می توان سه بار دور خط استوا، آن ها را کشید.

رنگ پل گلدن گیت

رنگ این پل معلق گلدن گیت ، نارنجی است که در حال حاضر این رنگ را نارنجی بین المللی می دانند. این رنگ با مشاوره معماری به نام ایرونیگ مورو انتخاب شده است. نارنجی مایل به قرمز از جمله رنگ هایی است که با محیط ترکیب نمی گردد و در زمان هایی که هوا مه آلود است، همچنان، قابل مشاهده است. در ساخت این پل بیش از 1.200.000 میخ پرچ نهاده شده است.

ساخت پل گلدن گیت غیر قابل تصور بود!

پیش از این که مراحل ساخت پروژه معلق گلدن گیت ، تکمیل گردد، بسیاری از افراد ساخت این پل را غیر ممکن می دانستند. چرا که این پل نه تنها در میان مه غلیظ و بادهایی با سرعت 60 مایل قرار داشت و احداث سازه ها کار بسیار دشواری بود، بلکه هزینه و بودجه این پروژه در آن موقع، بسیار بالا بود و تصور می رفت که نمی توان این پل را ساخت. در حالی که این پل در طول چهار سال ساخته شد و مورد بهره برداری نهاده شد. اما تکمیل این برج تا سازه ای که امروزه مشاهده می کنید، بیش از سی سال طول کشیده است.

در ساخت این پل، 11 کارگر نیز جان خود را از دست داده اند.

منبع: سفرمی
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1011

به "حقایق جالب درباره پل معلق گلدن گیت سانفرانسیسکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایق جالب درباره پل معلق گلدن گیت سانفرانسیسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید