درخواست فدراسیون کشتی آمریکا از ایران برای تجدیدنظر در لغو سفر

به گزارش مجله افتخار، پس از تصمیم علیرضا دبیر برای عدم سفر کاروان کشتی به آمریکا، فدراسیون کشتی آمریکا رسماً از فدراسیون کشتی ایران درخواست نموده که در تصمیم خود تجدید نظر کند و هیاتی را که تایید شده برای ورود به این رقابت ها به آمریکا اعزام کند.

درخواست فدراسیون کشتی آمریکا از ایران برای تجدیدنظر در لغو سفر

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران،سایت flowrestling نوشت: پس از خودداری آمریکا از صدور ویزا برای بعضی از اعضای کاروان اعزامی کشتی ایران به آمریکا، سفر تیم ملی کشتی آزاد به این کشور برای انجام ملاقات محبت آمیز که قرار بود 23بهمن در تگزاس برگزار گردد، لغو شد.

علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی ایران، طی نامه ای به رییس فدراسیون کشتی آمریکا، عدم امکان حضور ایران برای انجام مسابقه محبت آمیز ورزشی تیم به تیم با تیم کشتی آزاد این کشور را گفت.

در حالی که USA Wrestling به عنوان نهاد ملی کشتی در ایالات متحده هیچ گونه دخالتی در تصمیم گیری های مربوط به صدور ویزا ندارد، اما به طور منظم و مستقیم با فدراسیون کشتی ایران در خصوص اقدامات لازم در خصوص فرایند صدور ویزا ایالات متحده در ارتباط بوده است.

فدراسیون کشتی آمریکا رسماً از فدراسیون کشتی ایران درخواست نموده که در تصمیم خود تجدید نظر کند و هیاتی را که تایید شده برای ورود به این رقابت ها به آمریکا اعزام کند. ایالات متحده آمریکا و ایران هم چنان می توانند میزبان یک ملاقات دوگانه بسیار مجذوب نماینده باشند که به نفع هر دو تیم ملی خواهد بود و برای هواداران کشتی در سراسر دنیا نمایشی هیجان انگیز از این ورزش را فراهم می نماید.

در بیانیه فدراسیون کشتی آمریکا آمده است: فدراسیون کشتی آمریکا از اینکه ایران تصمیم گرفته در مسابقه بالپارک مقابل تیم ما شرکت نکند، بسیار ناامید است. همچون 16 بار قبلی که ایران از سال 1995 در ایالات متحده به رقابت پرداخته است، این رویداد نیز برای حسن نیت به وسیله ورزش و به عنوان فرصتی برای ورزشکاران دو کشور برای رقابت در بالاترین سطح بوده است. ایران تقریباً تمام ویزاهای خود را دریافت کرد و می توانست یک تیم خوب را برای کشتی با ورزشکاران ما به میدان بفرستد، اما این تصمیم آنها بود که شرکت ننمایند. ما از آنها خواسته ایم در این باره تجدید نظر نمایند.

ریچ بندر، مدیر اجرایی کشتی ایالات متحده، گفت: قصد ما این است که یک رویداد با کیفیت برای همه و برای هواداران در تگزاس ارائه دهیم و ورزشکاران برتر خود را به تشک بفرستیم، شاید در قالب دیگری.

سخنگوی فدراسیون کشتی ایران در این رابطه گفت که مجید داستان و کامران قاسمپور به عنوان دو کشتی گیر اصلی تیم ایران، احسان امینی مربی تیم ملی، محمد مصلایی پور داور المپیکی ایران، حجت کریمی سرپرست و علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی نفراتی بودند که ویزا آمریکا برای آن ها صادر نشده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 فروردین 1401 بروزرسانی: 5 فروردین 1401 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1953

به "درخواست فدراسیون کشتی آمریکا از ایران برای تجدیدنظر در لغو سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست فدراسیون کشتی آمریکا از ایران برای تجدیدنظر در لغو سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید