در هنگامه خطر مجالی برای گشتن به دنبال مقصر نیست

به گزارش مجله افتخار، خبرنگاران/ایلام یک اصل اساسی وجود دارد که در هنگامه خطر و بحران بجای متهم کردن یکدیگر بایست به هم یاری کرد چرا که در این شرایط مجالی برای وقت تلف کردن و دنبال مقصر گشتن نیست.

در هنگامه خطر مجالی برای گشتن به دنبال مقصر نیست

واقعیت آن است که شرایط استان در بحث کرونا بسیار وخیم و نگران نماینده است و بجای دنبال مقصر گشتن همه بایست دنبال مجاب کردن مردم و قانع کردن افکار عمومی در رعایت پروتکل های بهداشتی برای حفظ جان همدیگر باشیم. در اینجا ضروری است از کوشش و دغدغه نیک اصحاب رسانه تشکر کرد اما در این شرایط ضروری است با همگرایی بیشتر در راستای مبارزه با کرونا همقدم شویم.

پرواضح است همه بایست در قبال شرایط موجود بیشتر احساس مسئولیت کنیم. صرفا نوک پیکان را بطرف استاندار و یا فلان مسئول دریافت در واقع پاک کردن صورت مسئله است! امروز همه ما مسئولیت داریم بعنوان یک شهروند، یک رسانه ای، یک مسئول تا در این شرایط حساس به نقش اجتماعی خود عمل نموده و هر یک به سهم خود در جهت بهبود اوضاع به همدیگر یاری کنیم. همه نیک می دانیم ایلام یک ایالت جدا از کشور نیست و تابع تصمیمات و قوانین کشوری به ویژه در بحث مهم کرونا است و قطعا هر تصمیمی که در ستاد کرونا برای اجرا بایست با مجوز ستاد ملی باشد. حال وقتی همه این مهم را می دانیم دیگر انتظار کارهای خارج از ضوابط یاد شده جای سئوال و تامل دارد...!

همه بارها شاهد دغدغه استاندار بعنوان رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا بر سر سلامت مردم بوده ایم و روزی نبوده ایشان در ستاد کرونا هشدار ندهند، لحظه ای نبوده که ایشان از شرایط کرونا در استان غافل شوند تا مادامی که حتی بعضی از اصحاب رسانه بارها پیغام داده اند که استاندار برای سلامت خود بیشتر رعایت نموده و کمتر در جلسات حضور پیدا کند.

امروز شاید استاندار و دیگر مسئولان مجبور باشند برای حفظ سلامت مردم حتی جان خودشان را هم به خطر بیاندازند اما ضروری است ما هم در قبال این شرایط بیشتر احساس مسئولیت کنیم! شاید امروز راحت ترین و ایمن ترین کار برای مسئولان و کارمندان نشستن در خانه باشد اما امروز آنها در میدان جنگ و خط مقدم رویارویی با کرونا هستند و تا به امروز بیش از 6 هزار نفر از آنها زخم خورده این ویروس مرگبار شده اند!

جوری قضاوت نکنیم که استاندار و دیگر مسئولان اختیاراتی فراقانونی دارد و خارج از ستاد کرونا می تواند استان را تعطیل نمایند و این کار را نمی نمایند! اگر چه دست استاندار بود شاید همین کار را هم می کرد! اما از خودمان هم بپرسیم به راستی سهم هر یک از ما در ایجاد این شرایط چقدر است! خود ما بعنوان یک شهروند چقدر رعایت نموده ایم، خوب است سهم قصور هریک از ما را هم در این محدوده خطر محاسبه کنیم! هرجا گفتیم مراسمات شادی و عزا را تعطیل کنید آیا واقعا تعطیل شد؟ آیا پروتکل های بهداشتی امروز در بین مردم به خوبی رعایت می گردد؟ آیا مردم دورهمی ها را تعطیل نموده اند!

چکار باید کرد!؟ ما که نمی توانیم درب هر خانه یک مامور بگذاریم و با استفاده از قوه قهریه مردم را به زور مجاب کنیم که در مراسمات شرکت ننمایند و پروتکل ها را رعایت نمایند و سفر نروند و ...!

جان کلام آنکه مواظب باشیم در وسط بحران به جای یاری به هم دنبال مقصر نگردیم! بیائید بجای متهم کردن دیگران در این شرایط اضطرار راهی برای مجاب کردن منطقی مردم در رعایت دستورالعمل و پروتکل های بهداشتی پیدا کنیم. و البته در اینجا سهم رسانه در پرداختن به مسئولیت اجتماعی افراد و قانع کردن افکار عمومی در رعایت دستورالعمل و پروتکل های بهداشتی می تواند بسیار مهم و حیاتی باشد.

✍ آیت قیصربیگی مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1262

به "در هنگامه خطر مجالی برای گشتن به دنبال مقصر نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در هنگامه خطر مجالی برای گشتن به دنبال مقصر نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید